Trijumf Napredaka, Morava bez plena

Morava je opet ostala bez bodova, dok je OFK Napredak posle poraza u prošlom kolu uknjižio tri boda. Tako bi mogao da glasi raport o učinku naših klubova u petom kolu Zone Centar.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu Fudbaleri OFK Napretka savladali su juče ekipu Orljana sa 2:0. To je treći trijumf Aleksinčana u novom prvenstvu.

OFK Napredak 1929 (foto iz arhive)

Naš drugi predstavnik u ovom rangu, Morava iz Žitkovca, poražena je u Medoševcu od Mladosti sa 3:2. U 9. minutu Velinov, a u 32. Mitić dobili su crvene kartone tako da je Morava znatan deo utakmice igrala bez dvojice igrača.

Ovu prednost domaćini su iskoristili i golovima najpre Milenkovića u 20. a potom i i Lazarevića u 39. minutu poveli sa 2:0. U nastavku, iako bez dvojice igrača, Morava je konstantno napadala. Međutim, u 60. minutu kiks Žitkovčana iskoristio je Radovanović i povisio na 3:0. Ubrzo nakon toga, Boris Ahmeti je u 66. minutu smanjio na 3:1, a u samom finišu meča na konačnih 3:2.

FK Morava Žitkovac

I domaći tim je od 78. minuta igrao sa igračem manje, jer je Jovanović dobio drugi žuti karton.