Тријумф Напредака, Морава без плена

Морава је опет остала без бодова, док је ОФК Напредак после пораза у прошлом колу укњижио три бода. Тако би могао да гласи рапорт о учинку наших клубова у петом колу Зоне Центар.

На Градском стадиону у Алексинцу Фудбалери ОФК Напретка савладали су јуче екипу Орљана са 2:0. То је трећи тријумф Алексинчана у новом првенству.

ОФК Напредак 1929 (фото из архиве)

Наш други представник у овом рангу, Морава из Житковца, поражена је у Медошевцу од Младости са 3:2. У 9. минуту Велинов, а у 32. Митић добили су црвене картоне тако да је Морава знатан део утакмице играла без двојице играча.

Ову предност домаћини су искористили и головима најпре Миленковића у 20. а потом и и Лазаревића у 39. минуту повели са 2:0. У наставку, иако без двојице играча, Морава је константно нападала. Међутим, у 60. минуту кикс Житковчана искористио је Радовановић и повисио на 3:0. Убрзо након тога, Борис Ахмети је у 66. минуту смањио на 3:1, а у самом финишу меча на коначних 3:2.

ФК Морава Житковац

И домаћи тим је од 78. минута играо са играчем мање, јер је Јовановић добио други жути картон.

Ниш: Цар Константин – Пуковац 4:1,
Ниш: ОФК Ниш – Јединсто (Горњи Матејевац) 2:0,
Ниш: Делијски вис – Наша крила (Белотинац) 2:2,
Ражaњ: Буковик – Рудар (Јелашница) 3:0,
Ниш: Алуминијум – Младост (Батушинац) 2:0, и
Ниш: ОФК Синђелић – Малошиште 4:0.

После петог кола, на табели води ОФК Синђелић са максималним учинком од 15 бодова. ОФК Напредак је на петом месту са девет бодова, а Морава 15. са два бода.

Фотографије са утакмице: Младост (М) – Морава: Михајло Илић