Три бода за Напредак, реми Мораве (ФОТО)

Минулог викенда у Зони Центар одигране су фудбалске утакмице 10. кола, а клубови са територије алексиначке општине забележили су по један тријумф, реми и пораз.

Марко Дабарчић

После једног пораза и једног ремија, фудбалери ОФК Напретка укњижили су три бода против Земљорадника из Балајинца. Гости су стекли предност у 32. минуту поготком Грујића, а шест минута касније изједначио је Тасић. Његов клупски друг Живић у 66. минуту повисио је на 2:1, али су гости у 81. минуту преко Станковића поравнали резултат. Три минута касније, после сјајне акције Смиљковића и Лазара Јанковића тачку на ову динамичну и неизвесну утакмицу ставио је „резервиста” Марко Дабарчић (на слици). Дакле, ОФК Напредак – Земљорадник 3:2.

У дербију кола Морава је у Житковцу играла нерешно против Јединства из Горњег Матејевца – 1:1. Оба гола пала су у другом делу утакмице.

ФК Морава Житковац

Житковчани су повели у 63. минуту голом Ненада Милуновића из једанаестерца, а гости су поравнали резултат у 85. минуту.

У Суботинцу Моравица је доживела тежак пораз од Делијског виса – Нишлије су славиле са 5:1.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
ФК Моравица Суботинац (архива)

Малошиште – Рудар (Јелашница) 2:3,
Брзи Брод: ОФК Брзи Брод – Буковик (Ражањ) 5:0, и
Ниш: ОФК Ниш – Орљане 2:3.

Утакмица између Наисуса из Рожине и Пуковца одиграће се у среду у Орљану.

На челу табеле је и даље ОФК Брзи Брод сада са 24 бода. Морава је на четвртом месту са 17 бодова, колико има и петопласирани Пуковац, по 13 бодова имају Орљане на осмом и ОФК Напредак на деветом месту, а Моравица заузима 14. место са два бода.

ОФК НАПРЕДАК – ЗЕМЉОРАДНИК 3:2 (1:1)

ОФК Напредак

Градски стадион у Алексинцу. Судија: Александар Јовановић (Прокупље). Стрелци: 0:1 Грујић у 32, 1:1 Тасић у 38, 2:1 Живић у 66, 2:2 Станковић у 81, 3:2 Дабарчић у 84. минуту.

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, М. Цандер, Лукић (Живић), Н. Цандер, Поповић, Л. Јанковић, Н. Стојановић (Дабарчић), Р. Стојановић (Смиљковић), Тасић, Матејев, Лазић.

ЗЕМЉОРАДНИК: Антонијевић, Стевановић, Илић, Живадиновић, Станковић, Радојковић, Милошевић, Петковић, Видановић, Грујић.

Фотографије: Милан Јовановић, Оливер Стефановић, Милан Нешић