Трећа срећа: Куп је наш!

У финалу Купа Фудбалског савеза Региона источне Србије футсалери Клуба малог фудбала „Алексинац 2015” синоћ су на свом паркетуславили против Радника из Сурдулице са 4:2, лидера Регионалне лиге – Југ.

После два финала заредом, Алексинчани су се најзад домогли вредног трофеја.

Леонардо Матић (председник клуба) са капитеном Мартином Ристићем

− Била је то тешка и неизвесна утакмица, нарочито за нас који смо на папиру важили за фаворита, казао је за наш портал председник КМФ „Алексинац 2015” Леонардо Матић. –Тешко је било прво полувреме, водили смо са 1:0; још теже је било у наставку када је, при вођству од 3:0, наш најискуснији играч, након старта над противником, добио црвени картон. Гости су искористили играча више и смањили на 3:1, да би затим са пет играча у пољу кренули на све или ништа, смањили на 3:2, и тако увели меч у неизвесну завршницу. Неколико пута Сурдуличани су били у прилици да поравају резултат, али их је у томе спречио наш голман Урош Петковић. Успели смо да консолидујемо редове и вратимо сигурност у игри и преко одличног Живића осигурамо победу у последњем минуту утакмице.Све у свему, играли смо против озбиљног ривала који је показао да није случајно лидер Регионалне лиге – Југ и финалиста Купа. Постигли смо заиста велики резултат, један од већих у колективним спортовима у Алексинцу у последњих неколико година. Ушли смо међу 16 најбољих екипа у Србији, међу којима је 12 прволигаша и три победника региона. Ову победу посветили смо прерано преминулом секретару нашег клуба и великом заљубљенику у спорт Бранку Димитријевићу Мавији − истакао је Матић.

По један гол за домаћи тим постигли су Младен Петровић и Младен Јездић, а двоструки стрелац био је Немања Живић. Епитет најбољег актера утакмице понео је голман Урош Петковић.

Из руку комесара за такмичење Ненада Мутавџића победнички пехар примио је капитен Мартин Ристић.

Уз помоћ неколико спонзора организован је видео пренос утакмице преко интернета који је пратило неколико хиљада гледалаца.

„АЛЕКСИНАЦ 2015” – РАДНИК  4:2 (1:0)

КМФ “Алексинац 2015”

Хала спортова, Алексинац. Судије: Оливер Николић, Милош Грујић (обојица из Ниша). Жутикартони: Стошић, Петровић ( Радник). Црвени картон: Матејев (Алексинац) у 32. минуту. Стрелци: 1:0 Петровић, 2:0 Јездић у 22, 3:0 Живић у 29, 3:1 Милутиновић у 34, 3:2 Милутиновић у 35, 4:2 Живић у 40. минуту.

Радник Сурдулица

„АЛЕКСИНАЦ 2015”: ПЕТКОВИЋ, ЈЕЗДИЋ, ЂУРИЋ, ЖИВИЋ, ЗЕКА, Ристић, Матејев, Н. Стојановић, М. Земљак, Спасић, Петровић, Живковић, Чудић, Стевановић.

РАДНИК: РИСТИЋ, АЛЕКСИЋ, Н. ЂОРЂЕВИЋ, ПЕТРОВИЋ, МИЛУТИНОВИЋ, У. Цветковић, Реџеповић, Вучковић, Н. Цветковић, Радојичић, А. Ђорђевић, Стошић, Митић.