fudbal

Tešičanima i OFK Rutevcu ceo plen u gostima

Što se aleksinačkih klubova tiče, peto kolo Okružne fudbalske lige donelo je nekoliko iznenađenja.

Jastrebac iz Tešice obradovao je svoje navijače jer je na gostovanju u Kočanu savladao tim Radničkog sa 1:3. To je treća pobeda izabranika trenera Dragana Stankovića u novom prvenstvu.

Jastrebac Tešica
FK Jastrebac Tešica (arhiva)

Tri boda u gostima osvojili su i fudbaleri OFK Rutevca koji su Čečini sa 0:1 pobedili ekipu Moravca. Gol je postigao Nikola Denić u 59. minutu. Zbog dva žuta kartona igru su napustili Stevčić iz domaće ekipe u 76. i Milošević iz ekipe gostiju u 87. minutu.

Ceo plen osvojila je i Sloga, koja je na svom terenu u Kormanu, čak sa 7:0, trijumfovala protiv Rasovače.

Na drugoj strani, svoje poklonike razočarali su Rudar Alpos i Palilula. Na svom stadionu na Aleksinačkom Rudniku „rudari” su doživeli težak poraz – sa 5:0 izgubili su od Mladosti iz Batušinca. I Palilula je prepustila bodove gostima – na Gradskom stadionu u Aleksincu Pobeda iz Rusne je trijumfovala sa 2:0.

Ostali rezultati:

Baličevac: Baličevac – Taskovići 3:2,
Čapljinac: Radnički – Svrljig 2:2,
Azbresnica: Borac – Moravac (ZaplanjskaToponica) 3:1, i
Doljevcu: Doljevac – Elid (Donji Dušnik) 5:1.

Na čelu tabele su Doljevac i Pobeda sa po 13 bodova. Od klubova sa područja aleksinačke opštine najbolji plasman trenutno ima Jastrebac iz Tešice koji je na četvrtom mestu sa devet bodova. OFK Rutevac je osmi sa osam bodova, Rudar Alpos zauzima 11. mesto sa sedam, sa po šest bodova Sloga je 12. a Palilula zauzima 14. Poziciju

MORAVAC (Č) – OFK RUTEVAC 0:1(0:0)

OFK Rutevac (arhiva)

Igralište Moravca u Čečini. Sudija: Marko Stanojević (Moravski Bujmir). Strelac: 0:1 Nikola Denić u 59. minutu. Žuti kartoni: Pešić, Jovanović, Dimitrijević (Moravac), Lovrenčić, Denić (OFK Rutevac). Crveni kartoni: Stevčić (Moravac) u 76, Milošević (OFK Rutevac) u 87. minutu.

MORAVAC (Č): Prokić, N. Tošić, Cvetanović, I. Stanković (od 60. Antić), Kocić, Stevčić, M. Tošić (od 85. Vučić), Jovanović, Dimitrijević, Đorđevi(od 60. M. Stanković), Stojković.

ofkrutevac1908OFK RUTEVAC: Petrović, Stanković (od 50. Milošević), Đorđević (od 70. Lazarević), Radojković, Slavnić (od 90. Lazić), Brzaković, Ilić, Lovrenčić, Arsić, Rajković, Denić.