Тешичани славили са играчем мање, реми Корманаца

Једна победа, један реми и један пораз – то је биланс екипа са подручја алексиначке општине у протеклом колу Окружне лиге Нишавског округа.

Фудбалери Јастрепца из Тешице пријатно су изнедадили своје поклонике јер су на свом игралишту са 3:2 победили тим Сврљига. Од 75. минута, када су гости  из пенала изједначили на 2:2, Тешичани су играли са играчем мање пошто је Урош Миловановић добио црвени картон. Међутим, десетак минута пре краја утакмице Стефан Вукић је са ивице шеснаестерца изненадио голмана гостију за 3:2. Био је то трећи погодак талентованог Вукића који је Тешичанима донео три бода.

У Корману Слога је са екипом Тасковића поделила бодове 1:1, док је Палилула у Алексинцу препустила плен Баличевцу који је славио са 4:3.

Доњи Душник: Елид – Младост (Батушинац) 0:6,
Дољевац: Дољевац – Моравац (Чечина) 6:0,
Азбресница: Борац – Раднички (Чапљинац) 2:1, и
Русна: Победа – Моравац (Заплањска Топоница) 1:2.

Утакмица Расовача – ОФК Рутевац регистрована је службеним резултатом 3:0, а у овм колу слободан је био Раднички из Кочана.

На челу табеле са по 70 бодова су Младост и Дољевац. Када је реч о клубовима са територије Алексинца ситуација је следећа: Јастребац и Палилула су на шестом, односно седмом месту са по 39 бодова, ОФК Рутевац је 11. са 32, а Слога заузима 12. позицију са бодом мање.

Фотографије са утакмице Јастребац – Сврљиг преузете са Инстаграм странице ФК Јастребац Тешица / Фотографије са утакмице Слога – Тасковићи: Небојша Есперо Станковић.