Славље Рутевчана у дербију

У дербију 15. кола Окружне лиге, ОФК Рутевац је у Алексинцу са 2:1 победио тим Радничког из Кочана. У 11. минуту Рутевчани су повели са 1:0 голом Митровића, на 2:0 повисио је Денић у 43. минуту, да би коначан резултат поставио Димитријевић пет минута пре краја утакмице ударцем са беле тачке.

На гостовању у Доњем Душнику, Рудар Алпос је славио против Елида са 0:2. Слога из Кормана у Дољевцу је против истоимене екипе изборила реми – 1:1, док је Напредак 2012 из Крушја као домаћин препустио бодове Моравцу из Чечине који је тријумфовао са 0:1. Меч између Палилуле из Алексинца и Падине није одигран, јер гости нису дошли, па ће ова утакмица, по свој прилици, бити регистрована службеним резултатом 3:0 у корист алексиначког тима.

Баличевац: Баличевац Расовача 2:4,
Чечини: Победа (Русна) – Моравац (Заплањска Топоница) 1:2,
Рожина: Наисус Раднички (Чапљинац) 6:2, и
Батушинац: МладостЗаплањац (Гаџин Хан) 2:1.

Наисус је и даље први на табели са 40 бодова. ОФК Рутевац је други са 31 бодом, колико има и трећепласирана Расовача. Рудар Алпос је на петој позицији са 28 бодова. Слога је десета са 22 бода, Палилула заузима 15. место са 13 бодова, а Напредак 2012 из Крушја је на 16. позицији са 12 бодова.

ОФК РУТЕВАЦ – РАДНИЧКИ 2:1 (2:0)

Градски стадион у Алексинцу. Гледалаца: око 50. Судија: Владица Миладиновић (Југбогдановац). Стрелци: 1:0 Митровић у 11, 2:0 Денић у 43, 2:1 Димитријевић (из пенала) у 85. минуту. Жути картони: Лазаревић, Рајковић (ОФК Рутевац), Маријановић, Динчић (Раднички).

ofkrutevac1908ОФК РУТЕВАЦ: Петровић, Станковић (од 77. Маринковић), Радојковић, Славнић, Ранђеловић, Брзаковић, Илић, Лазаревић, Митровић, Рајковић, Денић.

РАДНИЧКИ: Миленковић, Стојановић (од 46. Милошевић), Матић, Вучковић, Илић, Маријановић, Динчић, Димитријевић (од 53. Миленковић), Чемерикић, Вучковић, Османовић (од 62. Момировић).