„Рудариˮ грабе ка врху

У петом колу Окружне лиге Нишавског округа постигнути су махом очекивани резултати.

Асистент оба гола за ФК Рудар Алпос – Александар Земљак

На гостовању у Заплањској Топоници, фудбалери Рудар Алпоса победили су екипу Моравца са 2:1. Оба гола постинута су после асистенције капитена Александра Земљака – у 12. минуту стрелац је био Стојанов, а у 49. гол је постигао Марковић. Домаћини су ублажили пораз поготком у 76. минуту.

Слога је у Корману обрадовала своје поклонике, победивши Расовачу са 1:0, као и ОФК Рутевац који је на Алексиначком Руднику славио са 5:1 против Дољевца.

У комшијском дербију у Алексинцу, Палилула је са 3:1 савладала Напредак 2012 из Крушја.

Остали резултати:

Чапљинац: Раднички – Моравац (Чечина) 4:0,
Кочане: Раднички – Заплањац (Гаџин Хан) 3:0,
Падина: Падина – Младост (Батушинац) 2:5,
Баличевац: Баличевац – Елид (Доњи Душник) 2:2, и
Русна: Победа – Наисус (Рожина) 0:2.

После пет одиграних кола, Наисус је на челу табеле са 15 бодова.

Рудар Алпос је на трећем месту са 12 бодова, колико има и другопласирани Раднички из Чапљинца, Слога је шеста са девет бодова, ОФК Рутевац је на седмом месту са седам бодова, са бодом мање Напредак из Крушја заузима13. позицију, а Палилула је на 16. месту са три бода.

ОФК РУТЕВАЦ – ДОЉЕВАЦ 5:1 (2:1)

Алексиначки Рудник. Стадион Рудара. Гледалаца: око 30. Стрелци: 1:0 Митровић у 1, 2:0 Денић у 33, 2:1 Кастратовић у 35, 3:1 Митровић у 50, 4:1 Денић у 52, 5:1 Денић у 86. минуту. Жути картони: Живковић (ОФК Рутевац), Стаменковић, Шћерић (Дољевац)

ОФК РУТЕВАЦ: Д. Ранђеловић, Станковић (од 72. Маринковић), Радојковић, Славнић, Живковић, Брзаковић, Илић, Н. Ранђеловић (од 82. Лазић), Митровић (од 75. Стефановић), Рајковић, Денић.

ДОЉЕВАЦ: Марковић, Момировић (од 46. Шћерић), Танић, Филиповић, Јевтић, Стаменковић, Николић, Миленковић, Кастратовић, Тошић, Цветковић.