„Rudariˮ grabe ka vrhu

U petom kolu Okružne lige Nišavskog okruga postignuti su mahom očekivani rezultati.

Asistent oba gola za FK Rudar Alpos – Aleksandar Zemljak

Na gostovanju u Zaplanjskoj Toponici, fudbaleri Rudar Alposa pobedili su ekipu Moravca sa 2:1. Oba gola postinuta su posle asistencije kapitena Aleksandra Zemljaka – u 12. minutu strelac je bio Stojanov, a u 49. gol je postigao Marković. Domaćini su ublažili poraz pogotkom u 76. minutu.

Sloga je u Kormanu obradovala svoje poklonike, pobedivši Rasovaču sa 1:0, kao i OFK Rutevac koji je na Aleksinačkom Rudniku slavio sa 5:1 protiv Doljevca.

U komšijskom derbiju u Aleksincu, Palilula je sa 3:1 savladala Napredak 2012 iz Krušja.

Čapljinac: Radnički – Moravac (Čečina) 4:0,
Kočane: Radnički – Zaplanjac (Gadžin Han) 3:0,
Padina: Padina – Mladost (Batušinac) 2:5,
Baličevac: Baličevac – Elid (Donji Dušnik) 2:2, i
Rusna: Pobeda – Naisus (Rožina) 0:2.

Posle pet odigranih kola, Naisus je na čelu tabele sa 15 bodova.

Rudar Alpos je na trećem mestu sa 12 bodova, koliko ima i drugoplasirani Radnički iz Čapljinca, Sloga je šesta sa devet bodova, OFK Rutevac je na sedmom mestu sa sedam bodova, sa bodom manje Napredak iz Krušja zauzima13. poziciju, a Palilula je na 16. mestu sa tri boda.

OFK RUTEVAC – DOLJEVAC 5:1 (2:1)

Aleksinački Rudnik. Stadion Rudara. Gledalaca: oko 30. Strelci: 1:0 Mitrović u 1, 2:0 Denić u 33, 2:1 Kastratović u 35, 3:1 Mitrović u 50, 4:1 Denić u 52, 5:1 Denić u 86. minutu. Žuti kartoni: Živković (OFK Rutevac), Stamenković, Šćerić (Doljevac)

OFK RUTEVAC: D. Ranđelović, Stanković (od 72. Marinković), Radojković, Slavnić, Živković, Brzaković, Ilić, N. Ranđelović (od 82. Lazić), Mitrović (od 75. Stefanović), Rajković, Denić.

DOLJEVAC: Marković, Momirović (od 46. Šćerić), Tanić, Filipović, Jevtić, Stamenković, Nikolić, Milenković, Kastratović, Tošić, Cvetković.