Radevčani poveli pa stali, poraz Tešičana i Palilule

U Okružnoj ligi Nišavskog okruga proteklog vikenda odigrani su mečevi trećeg kola. Sve tri ekipe sa područja aleksinačke opštine u minulom kolu poražene su.

Na igralištu u Gredetinu, fudbaleri Poleta iz Radevca izgubili su sa 1:2 od ekipe Radničkog iz Kočana. Radevčani su dobro otvorili utakmicu i već u devetom minutu golom Stefana Petrovića vodili sa 1:0. Međutim, gosti se nisu predali, zaigrali su ofanzivno i u 29. minutu preko Nemanje Đorđevića izjednačili na 1:1. U drugom poluvremenu, u 63. minutu, isti igrač je postigao još jedan gol i, kako se ispostavilo, time doneo tri boda svome timu.

FK Polet Radevac

Palilula je gostovala Baličevcu i pretrpela poraz od 4:1, iako je na poluvremenu bilo 1:1. U prvom delu rivali su manje-više bili ravnopravni. U nastavku domaći tim je dodao gas, postigao još tri gola i stigao do pobede. Gol za Palilulu postigao je Nikola Radojković u 7. minutu.

FK Palilula Aleksinac

Jastrebac iz Tešice gostovao je Svrljigu gde je poražen sa 2:0. Ovo je treći poraz Tešičana u prvenstvu.

FK Jastrebac Tešica

Taskovići: Taskovići – Pobeda (Rusna) 3:0,
Balajinac: Zemljoradnik – Borac (Azbresnica) 1:0,
Šarlinac: Toplica – Moravac (Čečina) 3:1,
Rožina: Naisus – Rad (Merošina) 4:2, i
Čapljinac: Radnički – Doljevac 3:2.

Posle tri kola, na čelu tabele su Naisus, Radnički iz Čapljinca i Svrljig sa po sedam bodova. Kada je reč o našim predstavnicima, Palilula je 11. sa tri, Polet zauzima 15. mesto sa jednim bodom, dok je Jastrebac na poslednjoj, 16. poziciji bez bodova.

POLET(R) – RADNIČKI (K) 1:2 (1:1)

Igralište u Gredetinu. Gledalaca: oko 100. Sudija: Sava Petrović (Niš). Strelci: 1:0 S. Petrović u 9, 1:1 N. Đorđević u 29, 1:2 N. Đorđević u 63. minutu. Žuti kartoni: D. Jovanović, Nikola Mihajlović, S. Petrović, Nenad Mihajlović (Polet), M. Milošević, A. Milošević, Aritonović (Radnički).

FK PoletPOLET: Nedeljković, D. Jovanović, D. Petrović (od 86. Miljković), M. Rakić, Basailović, B. Rakić (od 72. Đorđević), Nikola Mihajlović, M. Jovanović, S. Petrović,  Nenad Mihajlović (od 72. Agatonović), Nikolić.

RADNIČKI: Ilić, Milenković, Vučković (od 75. Spasić), Vladimirov, Matić, Đorđević, M. Milošeić, A. Milošević (od 90. Milenković), Aritonović (od 64. Čemerikić), Dimitrijević, Cakić.

BALIČEVAC – PALILULA 4:1 (1:1)

Igralište u Baličevcu. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Pejčinović (Niš). Strelci: 0:1 N. Radojković u 7, 1:1Stamenković u 10, 2:1 Spasić u 49, 3:1 Stamenković u 65, 4:1 M. Ilić u 71. minutu. Žuti kartoni: Ibrić, U. Mikić, N. Ilić, N. Milić (Baličevac), L. Janković (Palilula). Crveni karton: Veljko Mikić (Baličevac) u 35. minutu.

BALIČEVAC: Prokić, Todorović, Jovanović, A. Mikić (od 46. M. Ilić), Ibrić (od 74. Kostadinović), U. Mikić, Stamenković, N. Ilić (od 70. N. Milić), Pavlović, Spasić, M. Mikić.

PALILULA: Stojadinović, Milanović, Lukić, L. Janković, Branković, R. Janković, Milanović, D. Radojković, N. Radojković, Denić (od 60. Miljković), Rajković.