Fudbal

Пукла петарда у Суботинцу

Са пола гаса Моравица је јуче стигла до финала Купа Фудбалског савеза општине Алексинац. Убедљиво, са 5:0, победила је општинског лигаша, Полет из Радевца. Већ у 1. минуту мрежу Радевчана начео је Јовић, на 2:0 повисио је Костић у 16, а на 3:0 капитен Милуновић. Почетком другог полувремена, у 49. минуту капитен Милуновић је из пенала савладао искусног голмана Пејчиновића, да би Костић у 66. минуту поставио коначан резултат – 5:0.

Goran Čudić, trener FK Moravica ‒ И ове, као и претходних година, желимо да освојимо Куп Фудбалског савеза општине и зато смо изашли у најјачем саставу и победили ‒ рекао је после утакмице тренер Моравице Горан Чудић.

Zvezdan Stojanović ‒ Првенство има приоритет, ми желимо у виши ранг и на тај циљ смо фокусирани. У Купу смо стигли до полуфинала и то је за нас велики успех. Моравица је квалитетнија екипа од нас, уосталом они се такмиче у зони, а ми у Општинској лиги ‒ каже тренер Полета, Звездан Стојановић.

Јуче је одигран још један полуфинални меч, опет између зонаша, овога пута Сврљига и општинског лигаша ОФК Слоге из Добрујевца. Сврљижани, наравно, нису дозволили никакво изненађење – победили су са 7:1.

Дакле, у финалу Купа ФСО, 8. маја на Градском стадиону у Алексинцу, мегдан ће поделити Моравица и Сврљиг.

МОРАВИЦА – ПОЛЕТ (Р) 5:0(3:0)

Игралиште Моравице у Суботинцу. Гледалаца: око 50. Судија: Саша Алексић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Јовић у 1, 2:0 Костић у 16, 3:0 Милуновић у 34, 4:0 Милуновић (из пенала) у 49, 5:0 Костић у 66. минуту. Жути картон: Ђокић (Полет).

FK Moravica, Subotinac

FK Moravica МОРАВИЦА: Чудић, Ранђеловић, Јовић (од 59. Маринковић), Видојковић, Гојковић, Трајковић (од 52. Стојановић), Владимиров, Костић, Зека, Милуновић, Трајковски.

FK Polet, Radevac

FK Polet ПОЛЕТ: Пејчиновић, Д. Јовановић, Петровић, Стевановић, Ђокић, Динић, Николић, Бранковић, Филиповић, Златановић, Михајловић (од 29. Јовић).