Presudilo iskustvo

Na gostovanju u Kuršumliji, u okviru 8. kola Prve lige – Istok, rukometašice ŽRK Aleksinac poražene su od lidera šampionata i jednog od od pretendenata za viši rang, ekipe Mladosti, sa 37:20.

Domaći tim je u potpunosti opravdao epitet favorita. Iskusne, uigrane i efikasne, predvođene sestrama Šejić, Kuršumličanke su u samom startu nametnule svoj ritam i način igre i bez većih problema savladale mladu i nedovoljno iskusnu ekipu Aleksinca.

− Da li zbog straha ili neiskustva, ili prevelikog respekta prema domaćem timu, tek naša ekipa je slabo odigrala prvo poluvreme. U drugom delu devojke su bile dosta bolje, igrale su hrabrije i pružile organizovan i dobar otpor − kazao je za naš poratal predsednik ŽRK Aleksinac, Dejan Pavlović.

Najviše golova za Aleksinčanke postigla je Natalija Pavlović, koja se šest puta upisala u listu strelaca, dok je za ekipu domaćina Ana Šejić 12 puta pogodila cilj.

MLADOST – ALEKSINAC 37:20 (19:5)

Hala sportova, Kuršumlija. Sudije: J. Maksimović, J. Maksimović (Niš). Sedmerci: Mladost 6 (4), Aleksinac 5 (2). Isključenja: Mladost 8, Aleksinac 14 minuta.

MLADOST: Mitrović, Dimitrijević 1, V. Ilić, K. Ilić, Lazić, Đorđević 7, Dinić 5, Antić, Z. Šejić 5, Simonović 7, Maksimović, A. Šejić 12, Todorović.

ALEKSINAC: Jevtić, Timotijević 4, Pavlović 6, Branković 3, Mihajlović, Miladinović, Stanković 1, Stevanović, Đorđević 2, Milojković, Jovanović 1, Rajković 3, Savić.