Тешичани поклекли у дербију, Денић донео победу ОФК Рутевцу

Минулог викенда у Окружној фудбалској лиги одиграни су мечеви шестог кола.

У локалном дербију у Тешици Јастребац – Слога из Кормана 1:2. До предности Тешичани су дошли голом Стефана Пешића из пенала. У 31. минуту гости су пропустили прилику да из пенала изједначе резултат.

У другом делу утакмице, у 77. минуту, Станимировић је изједначио, да би Анђелковић у 84. поставио коначан резултат.

А на Градском стадиону у Алексинцу ОФК Рутевац – Раднички из Чапљинца, после преокрета, 3:1, трећи тријумф домаћина у јесењем првенству. Гости су повели у 15. минуту поготком Ђорђевића, а Рајковић је поравнао резултат у 38. минуту. У другом полувремену Денић је за три минута постигао два гола (први у 56. а други из пенала у 59. минуту) и донео Рутевчанима цео плен.

На Алексиначком Руднику Рудар Алпос – Баличевац 2:2, а у Доњем Душнику тријумф Алексинчана, Елид-Палилула 0:3.

Батушинац: Младост – Расовача 6:1,
Русна: Победа – Раднички (Кочане) 0:2,
Заплањска Топоница: Моравац – Дољевац 1:1,
Сврљиг: Сврљиг – Борац (Азбресница) 4:1, и
Тасковићи: Тасковићи – Моравац (Чечина) 5:2.

На табели воде Младост и Дољевац са по 14 бодова, а што се клубова са подручја алексиначке општине тиче, пласман је следећи: ОФК Рутевац је на шестом месту са 11 бодова, Слога је на осмом, Јастребац на 10. и Палилула на 11. месту, сви са по девет бодова, док је Рудар Алпос 13. са осам бодова.

ОФК РУТЕВАЦ –РАДНИЧКИ (Чап.) 3:1 (1:1)

ОФК Рутевац – тим (архива, 2020)

Градски стадион у Алексинцу. Судија: Марко Станојевић (Моравски Бујмир). Стрелци: 0:1 Ђорђевић у 15, 1:1 Рајковић у 38, 2:1 Денић у 56, 3:1 Денић (из једанаестерца) у 59. минуту. Жути картони: Радојковић, Брзаковић, Ђорђевић (ОФК Рутевац), Миленковић, Стајић (Раднички).

ОФК РУТЕВАЦ: Петровић, Станковић, Ђорђевић, Радојковић, Славнић, Брзаковић (од 82. Благојевић), Илић, Митровић (од 61. Ловренчић), Арсић (од 82. Лазић), Рајковић, Денић.

РАДНИЧКИ: Ђорић, Цветковић (од 46. Којић), Пешић, Стајић (од 74. Ранђеловић), Илић, П. Стаменковић, Н. Стаменковић, Димитријевић, Караџћ, Ђорђевић, Миленковић (од од 63. Здравковић).