Poraz Napretka u Užicu: Pregršt izgubljenih lopti i promašenih penala

Aleksinački klub doživeo je šesti poraz u dosadašnjem toku prvenstva. Napredak je izgubio od domaće Slobode 95:82 (23:24, 23:19, 18:16, 31:23). Imali su Aleksinčani +8 u uvodnom delu meča, ali su ih brojne greške i ovog puta koštale pobede. Najefikasniji kod Napretka bili su Simeunović i Ćirković sa po 22 , dok je na drugoj strani briljirao Tadić sa 23 poena.

Poraz u Užicu je Napretkov šesti u 9 odigranih kola. Takođe, bila je ovo šesta utakmica koju tim iz Aleksinca odlično otvara i dolazi do osetnije prednosti. Ali kako bi utakmica odmicala, tako bi se igra našeg kluba raspala.

Napredak je u 5. minutu meča prvi put imao +8 (6:14). Aleksinačka ekipa vodila je i tokom većeg dela prvog poluvremena, ali su domaći košarkaši kažnjavali Napretkovu lošu igru u odbrani i u samom finišu durge deonice poveli – 46:43.

Tokom čitavog meča nizale su se izgubljene lopte igrača iz Aleksinca (čak 21 izgubljena lopta), a podjednako loše su stajali sa izvođenjem slobodnih bacanja (9/18, 50%) i šutem za dva poena (23/49, 46%).

Sloboda je drugo poluvreme otvorila znatno bolje, što je kulminiralo prvom dvocifrenom razlikom u 27. minutu – 61:49. Aleksinački klub uspeo je da prepolovi zaostatak do kraja trećeg perioda.

Iako je Napredak uspevao da pripreti u nekoliko navrata i približi se rezultatski, Sloboda je pojačala ofanzivni skok i pokupila ”ničije” lopte, te odbila svaki nalet protivnika.

Pored Simeunovića i Ćirkovića, dvocifreni učinak ostvarili su Veljković (16) i Bogavac (10). Napredak na ovoj utakmici nije mogao da računa na Nikolu Raičevića, Dimitrija Raičevića i Dragoljuba Šikmana.

Dva tima sada imaju identičan skor od po 3 pobede i 6 poraza. Treneru Raičeviću i njegovoj ekipi nije ostalo puno vremena za detaljniju analizu susreta u Užicu, budući da već u subotu dočekuju OKK Beograd u Aleksincu.

KK Napredak JKP: Ćirković 22 22 (5sk., 5as., 5izg.), Simeunović 22 (10sk., 4izg.), Duvnjak 7 (3sk., 3izg.), Stanković, Veljković 16 (11sk., 3izg.), Petrović, Saičić 3 (3sk., 3izg.), Jeremić, Bogavac 10, Mitrović, Karalić 2.

(foto: Stefan Živković)