Pobeda sa sedmoricom igrača

Iako su na utakmicu 13.kola Treće futsal lige – Istok, koja je odigrana u Hali sportova u Vlasotincu, otputovali sa sedmoricom igrača, futsaleri Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015” ipak su uspeli da uknjiže tri boda  protiv „Rosulje 2018”.

Aleksinčane je doveo u vođstvo Slobodan Živković pogotkom u 5. minutu, a na 0:2 povisio je Nikola Stojanović u 25. minutu. Tri minuta kasnije domaća ekipa je preko Stefana Kostića smanjila na 1:2.

− Odigrali smo jednu čvrstu, kvalitetnu  i borbenu utakmicu mada smo imali „kratku klupu“, ali smo dali sve od sebe da bismo pobedili − kaže za naš portal Dalibor Matejev, jedan od najiskusnijih igrača u aleksinačkoj ekipi. − Bilo je sigurno desetak zicera, pogodili smo stativu, njihovi igrači su glavom nekoliko puta vadili loptu sa gol linije… Glavni „krivac” što je meč završen ovako tesnim rezultatom je golman domaće ekipe koji se više puta istakao uspešnim odbranama i koji je, po meni, zaslužio epitet igrača utakmice − dodaje Matejev.

Nakon ovog kola Aleksinčani su na sedmom mestu sa 16 bodova, a u narednom kolu dočekuju tim Progresa iz Paraćina.

ROSULJA – ALEKSINAC 1:2 (0:1)

Hala sportova, Vlasotince. Sudije: Oliver Nikolić, Miloš Grujić (Niš), Strelci: 0:1 Živković u 5, 0:2 N. Stojanović u 25, 1:2 Kostić u 28. minutu. Žuti kartoni: Stanković, Lazarević, Kostić (Rosulja), N. Stojanović (Aleksinac).

ROSULJA: LAZAREVIĆ, N. STOJANOVIĆ, S. STOJANOVIĆ, VIDOJEVIĆ, ILIĆ, S. Stanković, Mitić, Stojiljković, D. Stojanović, Cvetković, Kostić, B. Stanković.

ALEKSINAC: PETKOVIĆ, SPASIĆ, MATEJEV, M. ZEMLJAK, ŽIVKOVIĆ, Čudić, N. Stojanović.

Fotografije: arhiva (autor Dino Denkić).