Пејчић и Трајковић освојили медаље на Светском првенству

После јучерашње информације о изузетном успеху алексиначког Карате клуба „Шуматовац” на 13. Светском првенству Светске карате конфедерације у Београду, на коме су, да подсетимо, такмичарке овог клуба освојиле једну сребрну и једну бронзану медаљу, данас је стигла још једна лепа вест.

Наиме, на Светском првенству за кадете и јуниоре у џиу-џици, које је одржано од 15. до 18. новембра у Абу Дабију, у Уједињеним Арапским Емиратима, у склопу репрезентације Србије наступила су тројица чланова алексиначког Џудо и џиу-џицу клуба „НиФ”.

У категорији јуниора преко 94 килограма друго место и сребрну медаљу освојио је Немања Пејчић, док је Филип Трајковић у истој категорији, али до 94 килограма, изборио треће место и бронзано одличје. Надомак медаље био је и Андрија Богдановић који се пласирао на пето место у категорији кадета до 81 килограм.

Репрезентацију Србије предводио је Драган Трајковић, један од тренера алексиначког клуба.