Осцилације Алексинчана: Напредак поражен од Златибора

Кошаркашки клуб Напредак ЈКП изгубио је меч од гостију из Чајетине 72:79 (20:18, 10:21, 23:12, 19:28). Узбудљиву утакмицу у Алексинцу обележиле су велике серије на обе стране, као и лоша реализација домаћина у шуту за три и са линије пенала.

Утакмицу су боље отворили домаћи кошаркаши. Имао је Напредак у неколико наврата и +5, али је центар гостију, Бојан Станојевић, серијом од 5 поена довео свој тим на минимални заостатак – 20:18.

Друга деоница почела је знатно боље по тим Златибора. До половине овог периода, клуб из Чајетине остварио је резултатски низ (5:15) и у птопуности преокренуо резултат, који је на полувремену био озбиљно увећан – 30:39.

Трећа четвртина почела је првом двоцифреном предношћу Златибора. Воркапић погађа тројку за +12 – 30:42.

Напреткови кошаркаши убрзо смањују заостатак, да би Ризнић погодио тројку и поново ”одлепио” свој тим – 34:45. Узвратили су домаћи играчи. Тајмаут тренера Златибора није уродио плодом, па је и након њега настављена серија Алексинчана, који су у потпуности сустигли заостатак на семафору.

У 26. минуту, након тројке Николе Раичевића, атмосфера у Спортској хали доведена је до усијања, јер је Златибору преостало ”само” +1 – 45:46.

Изабраници тренера Раичевића убрзо долазе и до вођства. Након успешног полагања Николе Раичевића, Напредак долази на +5 – 51:46. Успели су алексиначки кошаркаши да сачувају предност до краја 30.минута – 53:51.

Иако су новим поенима (55:51) кошаркаши Напретка наговестили добру игру у одлучујућим минутима, до тога ипак није дошло. Воркапић постиже јако битну тројку за резултатски прикључак и нови преокрет свог тима.

Кошаркаше Напретка подједнако није служио шут са дистанце (13%) и са пенала (62%), што је у коначном збиру и одредило коначан исход овог меча и победу Златибора – 72:79

Код домаћина, најефикаснији био је Немања Каралић. Центар алексиначке екипе остварио је учинак од 17 поена и 10 скокова. Осим Каралића, двоцифрени учинак имали су Александар Илкић (14п, 5ск, 6ас) и Лука Милојевић (10п, 4ас). Капитен Никола Раичевић и Лазар Станковић убацили су по 8 поена.

У тиму победника, најистакнутији били су Драгослав Папић са 23 и Бојан Станојевић са 22 поена. Некадашњи кошаркаш Напретка, којег је бројна публика у Алексинцу поздравила пре утакмице, Петар Воркапић једини је играч који је на терену провео свих 40 минута. За то време, Воркапић је постигао 8 поена уз 7 ухваћених лопти.

Златибор је остварио још једну вредну победу у борби за пласман у регионално такмичење, док Напретку предстоји борба за опстанак у првих 8 тимова, који ће се пласирати у Суперлигу Србије.