Они су расадник талената

Омладинска школа фудбала „Вукови” из Алексинца проглашена је за најбољи млади спортски колектив у 2020. години у традиционалној акцији Спортског савеза алексиначке општинеза избор најбољих спортиста и спортских колектива. Одлуку су донели чланови Управног одбора ове асоцијације која окупља више од 60 спортских клубова и савеза.

− Омладинска школа фудбала „Вукови” из Алексинца основана је 2011. године. У четири узрасне категорије: пионири, петлићи, цицибани и млађи цицибани, окупљамо шездесетак дечака који вредно раде под стручним надзором тројице наших тренера, од којих двојица имају УЕФА Б лиценцу, а један је у процесу стицања ове лиценце − каже за наш портал председник ове спортске организације Милан Велиновић. – Са свим својим селекцијама до сада смо освојили преко 30 медаља, признања и награда. Селекција наших дечака који су рођени 2013. године лане је освојила прво место на престижном Национал купу у Нишу у конкуренцији 30 екипа из свих крајева Србије. Ово је свакако прилика да поменем наше досадашње резултате: троструки смо прваци Градске лиге Ниша и Фер-плеј лиге, освојили смо друго место на регионалном такмичењу Фер-плеј лиге и треће место на државном првенству, а ту су и прва места на турнирима у Бору, Зајечару, Неготину, Краљеву, Параћину, Ћићевцу и Пловдиву. Наша школа организује и међународни турнир у малом фудбалу који је претпрошле године окупио преко 60 екипа, међу којима је био и један тим из далеке Кине − каже Велиновић.

Из Омладинске школе фудбала „Вукови” награђена су још двојица младих и талентованих фудбалера. Тако је Милија Живковић проглашен за најбољег младог спортисту до 12 година старости, док ће Тадији Станковићу бити уручено признање у категорији перспективних спортиста.

Председник је тренер Радничког

Председник Омладинске школе фудбала „Вукови” Милан Велиновић је један од тренера млађих селекција нишког Радничког. Тренира дечаке рођене 2009. године који су освојили друга места у Лиги цицибана и такмичењу за првака Региона. На завршном турниру за првака Србије поражени су у финалу од Црвене звезде са 2:1. У јесењем делу првенства Лиге петлића ФС РИС изабраници тренера Велиновића освојили су шесто место.