Николић одличан на државном првенству

Атлетичар алексиначког Напретка Марко Николић освојио је две медаље на Првенству Србије које је у суботу и недељу одржано у Крушевцу.

У трци на три хиљаде метара, Николић је освојио друго место и сребрну медаљу са временом од 8 минута 50 секунди и 10 стотих. Тиме је поправио свој лични рекорд за 13 секунди, а резултат из ове сезоне за 40 секунди.

Другог дана, у трци на пет хиљада метара освојио је треће место и бронзану медаљу са резултатом 15 минута 37 секунди 26 стотих. И ово је нови лични рекорд који је поправљен за 90 секунди.
Ови резултати представљају велики успех за Марка Николића, Атлетски клуб Напредак и Марковог тренера Предрага Костића.

‒ Освојити две медаље на државном првенству уопште није лако и ово је свакако круна сезоне на стази. Иако нисам био на самом такмичењу, Марко је испоштовао све инструкције које је добио. Крајем септембра очекују нас нови изазови и почетак сезоне кросева ‒ рекао је за наш портал тренер Предраг Костић.