Напретку измакла победа у драматичној завршници

Алексиначки Напредак ЈКП поражен је од Динамика на гостујућем паркету 81:77 (20:17, 20:23, 20:19, 21:18). Гости из Алексинца одлично су отворили меч пун преокрета и неизвесности, да би у финишу остали без још једне велике победе и нових бодова.

Екипа Напретка сјајно је отворила меч. Након 4 минута игре, алексиначки кошаркаши повели су са +9 (4:13). Иван Смиљанић (две) и Бојан Томашевић погађају за три поена и предводе Динамик до резултатског преокрета и вођства након првих 10 минута – 20:17.

Нису се играчи Небојше Раичевића предавали након +7 које је домаћи тим стекао на самом почетку друге четвртине. Душан Огњеновић погађа свој шут и додатно бацање, а потом је и Богдан Микавица био прецизан ван линије за три поена, па је Напредак свој заостатак свео на -1 (24:23).  Још једном је Динамик у току овог периода дошао до +7 (37:30), али су Алексинчани и ово сустигли и на полувремену поравнали резултат – 40:40.

Велика борба на терену и резултатска клацкалица виђене су и у наставку утакмице. Ипак, домаћи састав добио је минималну предност уочи почетка одлучујуће деонице – 60:59.

У два наврата је Напредак током последње четвртине имао +3. Поенима Глишића и новом тројком Томашевића, Динамик долази до вођства – 73:71. Димитрије Раичевић са 4 везана поена враћа предност свом тиму у 39. минуту – 73:75.

Мерт Акај постиже јако битну тројку за своју екипу. Кошаркаши Напретка у следећем нападу губе лопту, па је Димитрије Раичевић управо на Акају начинио фаул, који је судијска тројка касније преиначила у неспортску личну грешку. Кошаркаш домаћих био је половичан са пенала, а његов тим није искористио додатни напад који је имао на располагању.

У пенал завршници која је уследила, Динамик је на 8 секунди до краја дошао на +3 – 79:76. Александар Илкић је погодио први пенал, а његов промашај након другог бацања покупио је Лазар Станковић и постигао поене за изједначење, али су они поништени због досуђеног преступа Илкићу.

На крају, уследило је славље домаћег и велико разочарање гостујућег тима.

Најистакнутији у екипи Напретка био је Димитрије Раичевић са 16 поена. Двоцифрени у гостујућем саставу били су јо Немања Каралић и Александар Илкић са по 12 постигнутих поена.

Напредак ће и након комплетног 18. кола остати на 7. позицији на табели, а у наредном колу угостиће другопласирану Слободу из Ужица.