Напретково полувреме недовољно за победу

Кошаркаши Напредак ЈКП-а поражени су у 6. колу Друге лиге Србије. Боља од нашег тима била је Слога из Краљева – 82:75 (15:21, 17:19, 29:18, 21:17). Алексиначки тим је током првог полувремена имао теренску иницијативу, као и двоцифрену предност, коју је олако испустио у наставку. Најефикаснији код Алексинчана био је Славиша Богавац са 20 поена.

Након минималног вођства домаћег тима, после нешто више од два минута игре, екипа Напретка преузела је вођство које није испуштала све до финиша треће четвртине. Прву двоцифрену предност донео је капитен Никола Раичевић, након тројке у 15. минуту сусрета у Краљеву – 20:31.

Напредак је успешно одолевао покушајима кошаркаша Слоге да ухвате резултатски прикључак и на велики одмор задржао суфицит од +8 – 32:40.

Када је у другом минуту наставка Димитрије Раичевић погодио тројку за нових +11 (34:45), деловало је да ће домаћи тим тешко до преокрета у овом сусрету.

Управо након овог тренутка, предност алексиначке екипе кренула је да се топи и потпуно је изгубљена у наредним минутима. Ваља поменути да је најзаслужнији за овакав развој ситуације на терену био организатор игре Слоге, Ненад Ђурђевић. Прошлосезонски играч Напретка блистао је на овом сусрету. Ђурђевић је постигао укупно 29 поена, од чега 11 у трећој деоници, у којој су Краљевчани и начинили велики преокрет.

До краја меча домаћа екипа није дозволила ново вођство Напретку, те је славила након 40 минута игре – 82:75.

Осим Богавца, двоцифрени учинак у Напретку имали су Никола Раичевић (18 поена, 7 скокова) и Димитрије Раичевић (15 поена, 3 скока).

Напредак ЈКП и након овог кола остаје у средишњем делу табеле, са учинком од по 3 победе и пораза. Наредне суботе, алексиначки тим играће пред својом публиком. Гост ће бити екипа Пирота, која је пре недељу дана убедљиво поражена од Напретка, у оквиру Купа Србије.