НАПРЕТКОВА ДОМИНАЦИЈА: Победа против Слоге сачувала трон!

Кошаркашки клуб Напредак ЈКП остварио је 13. узастопну победу у Другој мушкој лиги Србије. Овог пута, изабраници Небојше Раичевића савладали су Слогу из Краљева 78:68 (14:15, 27:16, 21:18, 16:19).  Алексиначки тим предводили су Димитрије Раичевић (25 поена), Никола Раичевић (23) и Славиша Богавац (14).

Почетак меча у Алексинцу обележиле су две велике серије на обе стране. Након уводног вођства гостију (0:2), Напредак је у наредних неколико минута имао велики низ поена (11:0), да би кошаркаши Слоге узвратили истом мером и на крају прве деонице водили 14:15.

Друга четвртина доноси преокрет у игри домаћег тима. Захваљујући четири везана поена Димитрија Раичевића, Напредак у финишу првог полувремена први пут долази до двоцифрене предности – 41:31.

Друго полувреме, на најбољи могући начин, отвара Никола Раичевић. Капитен Напретка постиже две узастопне тројке и доноси свом тиму озбиљних +14 (47:33). Ипак, гости из Краљева нису се тако олако предавали и серијом 10:0 озбиљно су припретили домаћем саставу, а том приликом на семафору било је ”свега” 49:45 у корист Напретка.

Поново је прорадио шут са дистанце на другој страни, па су низом погодака Николе и Димитрија Раичевића, играчи Напретка одбили и последњи озбиљан налет Краљевчана.

Максимално вођство на овој утакмици (+18) Напредак је имао у 34. минуту, када је Драган Мијајловић погодио шут за три поена. Изостала је неизвесност до краја овог меча, а екипа Слоге успела је да ублажи пораз за коначних – 78:68 за Напредак.

Напредак ЈКП: Милинчић 4 (11ск, 3ас), Митровић 2 (3ск), Н. Раичевић 23 (3ск, 4ас), Стевановић, Петровић 3, Мијајловић 4, Д. Раичевић 25 (4ск, 5ас, 5укр), Илић, Прокић, Антонијевић 3 (8ск), Јеремић, Богавац 14 (14ск, 3ас).

Била је ово 13. победа у низу алексиначког тима, који се самим тим задржао на водећој позицији на табели. За Напредак следе два гостовања, а прво од њих биће наредног викенда, у Пироту.