Напретков пораз након драматичне завршнице

Алексиначки Напредак ЈКП поражен је на свом паркету од Младости из Земуна 79:84 (23:25, 26:19, 19:20, 11:20). Меч у Алексинцу обележили су резултатски преокрети, велики број офанзивних скокова и промашених пенала обеју екипа, као и низ контроверзних судијских одлука. Најефикаснији у домаћем тиму био је Димитрије Раичевић са 16 поена, док су најбољи индексни учинак имали Лука Милојевић и Лазар Станковић (по 16). Највише поена код Земунаца убацио је Дерил Такер (19).

Гости су боље отворили утакмицу. Напретковим играчима било је тешко да се адаптирају на пресинг екипе Младости, што је довело до лоше реализације у нападу и неких изгубљених лопти. Временом је алексиначки тим успео да стабилизује своје редове и преокрене резултат након пет минута игре – 15:11.

Младост је успела да до краја првог периода врати вођство на своју страну – 23:25.

Након 14 минута игре, Земунци су серијом 10:0 направили прву двоцифрену предност на мечу – 26:36. убрзо је уследио одговор Напретка, који је са великих 14:0 јако брзо начинио нови преокрет и на полувремену имао +5 – 49:44.

Средином треће четвртине, изабраници Небојше Раичевића достигли су највећу предност – 61:53. Након 30 минута игре, гости су успели да преполовое заостатак, па се у одлучујућих 10 минута ушло резутлатом 68:64 у корист алексиначког клуба.

У последњој деоници дошло је до потпуног суноврата домаће екипе, која у напду често није успевала да пронађе ваљано решење, па су се шутеви ка кошу често упућивали ван линије 6,75. играчи Младости су се боље снашли у одлучујућим моментима и привели меч на своју страну.

Сусрет у Алексинцу обележио је и низ контроверзних судијских одлука, пре свега на штету екипе Напретка. Нови напад за Младост, након истеклог претходног (лопта након промашаја није дирала обруч) лоше вођење лопте од стране плејмејкера гостију Џастина Бибинса и техничка грешка Напретковом првотимцу Војкану Милинчићу, само су неке од дискутабилних одлука судијске тројке на овом мечу.

Напредак након седам одиграних утакмица има биланс од 4 победе и три пораза, док екипа Младости бележи 3 победе и три пораза.

У наредном колу, алексиначки кошаркаши путују у Чачак, где ће снаге одмерити са лидером првенства, екипом Борца.