Napretkov festival izgubljenih lopti i poraz u Novom Pazaru

Napredak JKP pretrpeo je 4. poraz u sezoni. Nakon dobre igre u prvom, usledio je veliki pad u drugom poluvremenu pa je ekipa Novog Pazara uspela da ostvari pobedu 75:63 (15:14, 14:20, 25:16, 21:13). Trojica igrača Napretka imala su identičan broj poena: Dimitrije Raičević, Simeunović i Veljković ubacili su po 12 poena. Domaći tim predvodio je Kajran Mek Klur sa 23 poena.

Početak utakmica obeležili su veoma ”tvrdi obruči” pa su oba tima tokom većeg dela prve četvrtine imala jednocifren broj poena. Nakon 10 minuta igre bilo je minimalnih 15:14 za Novi Pazar.

Drugi kvartal donosi preporod u igri gostiju, koji ulaskom Karalića u igru poboljšavaju igru u odbrani i dolaze do osetnije prednosti. Nakon sjajne polukontre i zakucavanja Karalića, aleksinački klub dolazi do +8 – 28:20.

Igrači domaćina izgledali su potpuno bezidejno u napadu, bez pronalaženja ikakvog rešenja sem šuta sa distance koji ih nije služio.

Istu razliku imao je Napredak još u nekoliko navrata, da bi Karter pogodio oba bacanja 3 sekunde do kraja druge deonice i smanjio zaostatak – 29:34. Zanimljivost u ovom periodu je i to da jsu gosti sredinom istog već imali 9 ”prodatih” lopti.

Kao što se to već dešavalo na gostovanjima u Kragujevcu i Kraljevu, igra Napretka prosto je nestala nakon starta drugog poluvremena. Novi Pazar kreće serijom 8:0 i dolazi do preokreta – 37:34. Prve poene za Napredak u drugom poluvremenu postigao je Petrović sa linije za slobodna bacanja. U ovim momentima (i do kraja meča) ekipa iz Aleksinca ličila je na svog protivnika iz prve dve četvrtine.

Iako je Napredak pretio u nekoliko situacija, Novi Pazar nije ispustio svoju prednost. Domaći tim uspeo je, štaviše, da u finišu dođe do dvocifrenog vođstva i isto sačuva do samog kraja 75:63.

Bio je ovo peti trijumf Pazaraca, dok je Napredak upisao 4. poraz u sezoni. U sledećem kolu, Napredak ponovo gostuje a protivnik će mu biti beogradski Dinamik.

Napredak JKP: Ćirković, N. Raičević 2 (3sk, 3as, 6izg), Simeunović 12 (7sk, 3as), Petrović Petrović 2, D. Raičević 12 (3sk, 3as, 4izg), Saičić 3, Jeremić, Veljković 12 (9sk, 4izg), Stanković 7 (4sk), Bogavac 7 (4sk), Mitrović, Karalić 6.