Napredak slavio u Zrenjaninu, sledi derbi sezone

Košarkaši aleksinačkog Napretka JKP pobedili su ekipu Proletera 65:71 (8:20, 28:19, 15:10, 14:22) i tako ostvarili 10.  uzastopnu pobedu u Drugoj ligi Srbije. Aleksinčani su u prvoj četvrtini u potpunosti nadigrali domaćina, ali su mu u nastavku dozvolili preokret i neizvesnu završnicu. Goste iz Aleksinca predvodio je Slaviša Bogavac, koji je upisao 22 poena i 13 skokova.

Početak utakmice u Zrenjaninu nagoveštavao je jako dobar razvoj situacije po aleksinački klub. Napredak je u ranoj fazi meča stekao dvocifrenu prednost, a ponovo je do izražaja došla snažna odbrana izabranika Nebojše Raičevića. Košarkaši Proletera delovali su bezidejno i potpuno raštimovano u napadu, gde je do reketa bilo teško doći, dok su šutevi sa distance uglavnom bili iznuđeni.

Napredak je posle prvih 10 minuta vodio 8:20.

Druga deonica donosi potpuni preokret na terenu, gde je tim domaćina pronašao sve puteve do koša, a pogađalo se i van linije 6,75 (4/7). Proleter se furiozno vratio i meč i na veliki odmor otišao sa smanjenim zaostatko – 36:39 za Napredak.

Treću četvrtinu su košarkaši iz Aleksinca najlošije odigrali. Napredak je podsetio na svog protivnika iz prve čertvrtine, pa je naš klub u ovom periodu postigao svega 10 poena i prepustio vođstvo domaćinu pred ulazak u odlučujućih 10 minuta – 51:49.

U poslednjoj četvrtini, kapiten Raičević i Bogavac kombinovano postižu 7 poena i vraćaju prednost na stranu Napretka. Nadovezali su se Milinčić i Prokić pogocima za dva poena, pa je Napredak u 33. minutu vodio 53:60. Domaćin je uspeo još jednom da pripreti, kada je nakon pogođenih bacanja Lambića, Proleter prišao na svega -1 (64:65). Usledio je odgovor od Slaviše Bogavca. Najiskusniji igrač aleksinačkog tima postigao je 5 vezanih poena i definitivno utišao sve nade prisutnih na tribinama u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu. Konačan rezultat postavio je Prokić, koji je bio polovičan sa linije penala – 65:71.

Napredak je tako upisao 10. pobedu u nizu, s obzirom da su Aleksinčani prethodni put poraženi početkom novambra meseca minule godine.

Napredak JKP: N. Raičević 12 (6ukr, 4as, 3sk ), Bogavac 22 (13sk), Milinčić 9 (8sk), D. Raičević 6 (5as), Antonijević 4 (3sk), Ilić 10 (5sk), Stevanović, Jeremić, Petrović 5, Prokić 3, Mitrović, Mijajlović.

Bila je ovo sjajna uvertira pred ono što sledi, a to je derbi sezone u Aleksincu. U narednom kolu (subota, 19 časova) Napredak JKP će ugostiti Kolubaru iz Lazarevca, tim sa kojim Aleksinčani dele prvo mesto na tabeli Druge lige Srbije. Biće ovo lepa prilika da se Napredak učvrsti na prvoj poziciji, a publika u Aleksincu vidi najkvalitetniju košarku do sada u sezoni.

Uprava Napretka odlučila je da ulaz na meč sa Kolubarom bude besplatan.