Napredak slavio u trileru

Košarkaši Napretka Bosforus ostvarili su prvu pobedu ove sezone u Drugoj ligi Srbije. Aleksinčani su na svom terenu bili bolji od Pirota 80:75 (17:10; 22:25; 19:21; 22:19). Najistaknutiji u timu Napretka bili su Bogavac sa 20 i Jančić sa 19 poena. Dragoljub Šikman ovaj meč  posmatrao je sa tribina, zbog spora koji ima sa klubom iz Prokuplja.

Tačno tri minuta bilo je potrebno igračima Napretka da upišu prve poene na utakmici. Piroćanci su iskoristili propuste aleksinačkog tima na obe strane terena, pa je nakon 5. minuta igra na semaforu stajalo 2:9 u korist gostiju. Na krilima dobrog šuta Slaviše Bogavca, Napredak se vraća u igru i preokreće rezultat.

Domaća ekipa je nakon serije poena Bogavca uspela da pobegne na +7 – 39:32. Ali je na samom kraju druge deonice, Stojanović pogodio trojku za Pirot, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 39:35 u korist Aleksinčana.

U nastavku meča, viđena je žestoka i ujednačena borba, koja je potrajala do samog kraja susreta. U samom finišu, centar Pirota, Pendić, promašuje oba penala, da bi na drugom kraju terena Jančić imao polovičan učinak. Napredak je odbranio pretposlednji napad gostujućeg tima pri vođstvo od +3, da bi nakon uspešne realizacije slobodnih bacanja Nenada Đurđevića, uspeo da slomi jak otpor Pirota.

Napredak: Stojković, Zornić, Jančić 19 (4 sk), Đurđević 13 (4 as), Živadinović, Vidić, Stanisavljević 6, Mitić 7, Stevanović, Milosavljević 2, Bogavac 20 (11 sk, 5 ukr, 3 as), Marinković 13 (6 sk).

Napredak će u narednom kolu gostovati ekipi Proletera iz Zrenjanina.