Напредак преживео драму: Победа против ОКК Београда

Кошаркаши Напретка савладали су екипу ОКК Београда 91:88 (33:18, 24:27, 17:26, 17:17). Меч је, по већ виђеном сценарију, обележила висока предност домаћих (+26 у 13.минуту), да би се гости у потпуности вратили и успели да поведу у завршници меча. Најбољи код победника био је Ђорђе Симеуновић са 22 поена и 15 скокова. Повреда Миленка Вељковића.

Кошаркаши алексиначког тима сјајно су отворили утакмицу 10. кола. Предност Напретка била је у константном порасту, да би након поготка Симеуновића у 13. минуту, она износила чак +26 – 46:20.

Као што се већ више пута дешавало у претходним мечевима, кошаркаши Напретка доживели су велики пад у игри у наставку, кад су гости до краја полувремена постигли још 25 поена и преполовили заостатак – 45:57.

Трећа четвртина почела је јако лоше по домаћина. Поред тога што нису успели да зауставе резултатски колапс, екипу Напретка задесио је велики пех. Миленко Вељковић доживео је повреду зглоба у 23.минуту, због које је морао да напусти паркет. Вељковић је за 13 минута на терену постигао 14 поена и 9 скокова.

У 36. минуту утакмице, након поена Болтића, ОКК Београд долази до поравнања – 79:79. Након још једног неуспешног напада домаћег састава, Вујић закуцава за 79:81. Уследило је ново изједначење, потом тројка Стојадиновића за +3 за Београђане – 81:84.

Након тајмаута Небојше Раичевића, уследила је серија његовог тима 10:4. Коначан резултат поставио је Симеуновић – 91:88 за Напредак.

Озбиљност Вељковићеве повреде биће позната у наредним данима. Учешће у овој утакмици узео је и Димитрије Раичевић, који је претходне две недеље био ван терена и тренажног процеса. Тренер Напретка још увек не може да рачуна и на капитена Николу Раичевића, који би наредних дана тербало да се прикључи свом тиму.

Алексинчани су тако остварили четврту првенствену победу, којом су прекинули низ од три узастопна пораза. У наредном колу, следећег викенда, на програму је гостовање Металцу у Ваљеву.

Напредак ЈКП: Ћирковић 16 (3ас), Дувњак 10 (4ас, 3ск), Саичић 13 (3ск), Петровић, Раичевић Д., Симеуновић 22 (15ск, 6ас), Јеремић, Богавац 8 (6ск), Станковић 2, Вељковић 14 (9ск), Митровић, Каралић 6 (8ск).