Напредак поражен у Чајетини

Кошаркаши алексиначког клуба доживели су пораз од домаћег Златибора 85:74 (27:17, 19:25, 28:18, 11:14). Домаћин је знатно боље отворио утакмицу, Алексинчани узвратили у другој четвртини али је на крају понестало снаге драстично ослабљеном тиму Напретка.

У редовима алексиначког клуба најефикаснији био је Симеуновић са 32 поена и 11 скокова. Највише поена у екипи Залтибора постигао је Митровић (19).

Гости из Алексинца лоше су отворили меч, након што су за кратко време промашшили два полагања, што су играчи Златибора на другој страни успешно кажњавали, посебно шутем са дистанце.

Иако су домаћи за кратко време стекли двоцифрену предност, уследио је одговор гостију који су до краја полувремена пришли на -4 – 46:42.

Предност Златибора је током трећег периода поново била у порасту, али је Напредак поново претио. Последња претња по победу домаћих десила се на нешто више од 3 минута до краја, када је Напредак (поенима Станковића) пришао на 76:71. Уследила је тројка Кутлешића на другој страни, која је одбила последњи налет алексиначких кошаркаша.

Тренер Небојша Раичевић на овом мечу није могао да рачуна на недовољно опорављене Богавца и Каралића, те Вељковића, који је недавно прешао у редове ОКК Београда.