Напредак покупио бодове у Ваљеву

Напредак ЈКП из Алексинца савладао је екипу Металца резултатом 61:71 (20:9, 14:21, 13:27, 14:14). Алексиначки кошаркаши лоше су отворили меч и мучили се у нападу током првих 10 минута. Преостале три деонице припале су Напретку, који је на крају заслужено славио. Госте из Алексинца предводио је Славиша Богавац са 18 поена (14 скокова), а пратио га је Александар Илкић са 16 убачених поена и 5 асистенција. Следи дерби са Динамиком у Алексинцу.

Почетак утакмице протекао је у јако лошем издању екипе Небојше Раичевића. Богавац је одговорио тројком на тројку Степановића и одмах поравнао резултат на 3:3. Од тог момента домаћи тим почео је да увећава своју предност, пре свега јер су кошаркаши Металца знатно лакше налазили пут до коша, што никако није био случај са гостујућим тимом.

Колико је Напредак изгледао нервозно игри, толико за руком није полазила реализација пенала. Богавац је у овој четвртини шутирао слободна бацања 1/6, што је домаћин умео да казни и тројком Ђуковића у последњим секундама прве деонице донесе двоцифрени суфицит свом тиму – 20:9.

Лука Анђушић тројком отвара другу четвртину и доноси својој екипи максималних 23:9. Уследила је много боља и организованија игра Напретка у наредним минутима, пре свега у дефанзиви. Гости су направили велику серију (4:20) и у потпуности преокренули резултат. Металац је ипак успео да вођством оконча полувреме 34:30.

Трећи период донео је, испоставиће се, расплет на овом сусрету. Напредак је ову четвртину добио са великих 27:14, а тим су у нападу предводили Александар Илкић са 10, односно Лука Милојевић са 6 постигнутих поена.

Након 30 минута игре у Ваљеву, Напредак је имао +10 (47:57).

Последња четвртина није донела веће промене по питању резултата, иако се испрва није тако чинило. Немања Каралић зарадио је своју четврту личну, а потом и техничку грешку, па је остатак меча морао да посматра са клупе за резервне играче. И у последњих 10 минута до изражаја је долазила жестока одбрана гостију из Алексинца, који су на тај начин домаћину одузели сваку наду да би могао да резултатски сустигне противника.

Напредак је, упркос јако лошем извођењу пенала, славио резултатом 61:71. Осим поменутих Богавца и Илкића, двоцифрени у победничком тиму били су још Лука Милојевић и Димитрије Раичевић са по 11 поена.

Након 4 одиграна кола, Напредак се налази у друштву 5 екипа које бележе учинак од 3 победе и једног пораза.

Наредне суботе, алексиначку публику очекује још један велики кошаркашки догађај. У Алексинац стиже екипа Динамика, која до сада има исти скор као и тим из Алексинца. Београдски тим спада у најјаче екипе у домаћој КЛС лиги, а такође се такмичи у регионалној АБА 2 лиги.