Napredak izgubio i namučio favorita

Aleksinački Napredak JKP izgubio je na gostovanju vodećoj ekipi u prvenstvu KLS. U izuzetno zanimljivom i 35 minuta neizvesnom meču, ekipa Borca uspela je da sačuva vrh tabele i niz nepobedivosti. Najefikasniji u Napretku bio je Slaviša Bogavac sa 15, dok je kod Čačana to bio Radovan Đoković sa 16 poena.

Borac je silovito startovao, poveo sa 9:0, a gostima je bilo potrebno gotovo 4 minuta da dođu do prvih poena.

Kako je vreme odmicalo, tako su igrači Napretka postepeno hvatali rezultatski priključak. Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 41:38 u korist domaćeg tima.

U trećoj deonici Napredak je takođe bio na visini zadatka i dobio ovaj period (21:24) i u poslednju četvrtinu ušlo se sa rezultatskim poravnanjem – 62:62.

35. minuta strepela je publika u Čačku, inače naviknuta da njihov omiljeni tim rešava susrete u svoju korist u mnogo ranijim fazama utakmice. A onda su ih obradovali košarkaši Borca, koji su napravili seriju i uspeli da slave u ovom uzbudljivom susretu.

Borac – Napredak 85:73 (41:38).