Napredak grabi ka vrhu, poraz Morave u derbiju (FOTO+VIDEO)

U petom kolu Zone Centar, Napredak je na Gradskom stadionu u Aleksincu nastavio pobednički niz i zabeležio četvrti trijumf zaredom. Izabranici trenera Dušana Vasića sa 2:1 savladali su ekipu Malošišta. U prvom poluvremenu mreže su mirovala. Tek u 53. minutu Matejev je doveo Aleksinčane do prednosti, na 2:0 povisio je Stojković u 75. minutu iz penala, a konačan rezultat postavio je Đorđević dva minuta pre kraja utakmice.

U derbiju kola u Žitkovcu Morava – Naša krila iz Belotinca 0:1. Do gola, ali kako se ispostavilo i do pobede, gosti su došli u 44. minutu, kada se desila zaista čudna situacija.

Naime, golman Morave je uhvatio loptu, ali se u padu zakačio o stativu i zajedno sa loptom pao u gol. U drugom poluvremenu Žitkovčani su apsolutno dominirali terenom i svim silama pokušavali da izjednače, ali su gosti uspeli da sačuvaju rezultat.

Na gostovanju u Balajincu, Moravica iz Subotinca je od Zemljoradnika izgubila sa 8:2. Ovo je bio četvrti poraz Subotinčana u jesenjem prvenstvu.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
FK Moravica Subotinac – tim (avgust 2020)

Evo i ostalih rezultata petog kola.

Niš: OFK Niš – OFK Brzi Brod 0:2,
Gornji Matejevac: Jedinstvo – Vrtište 5:0,
Orljane: Orljane – Naisus (Rožina) 3:2,
Ražanj: Bukovik – Pukovac 1:1, i
Jelašnica: Rudar – Delijski vis (Niš) 0:1.

Sa 13 bodova vođstvo na tabeli preuzela su Naša krila, a zatim slede OFK Napredak, Orljane i Delijski vis sa po 12 bodova. Posle dva vezana poraza Morava je pala na osmo mesto sa devet bodova, dok je Moravica i dalje na 14. poziciji sa jednim bodom.

NAPREDAK – MALOŠIŠTE 2:1 (0:0)

Gradski stadion u Aleksincu. Sudija: Lazar Jović (Niš). Strelci: 1:0 Matejev u 53, 2:0 Stojković u 75 (iz jedanaesterca), 2:1 Đorđević u 88. minutu.

NAPREDAK: Čudić, M. Cander, L. Janković, N. Cander, R. Janković, Stojanović (Vasić), Popović, N. Stojković, Živić, Matejev (M. Zemljak), Lazić (Tasić).

MALOŠIŠTE: Komljenac, Ranđelović, Dimitrijević, Mitić, Jović (Petković), Micić, I. Stefanović, Đorđević, M. Stefanović, Živković, Petković.

FOTO/VIDEO: Milan Jovanović, Oliver Stefanović, Dušan Nešić