Palilula

Младост је највећи адут Палилуле

На старту шампионата Окружне лиге ФС Нишавског округа млади састав алексиначке Палилуле остварио је важну победу – на Градском стадиону у Алексинцу Палилулци су са 4:3 (2:2) савладали чврсту и искусну екипу Радничког из Кочана.

Голом Ђурића у 26. минуту Палилула је дошла до предности, међутим два минута касније резултат је поравнао Марјановић. У 31. минуту гол за домаћу екипу постиже Станишић, али су гости преко Милошевића у 38. минуту поново изједначили.

И у другом полувремену поновила се иста прича – голом Спасића у 49. минуту Алексинчани су повели са 3:2, да би гости стигли до егала у 61. минуту поготком Цакића. Коначан резултат поставио је Спасић својим другим голом у 74. минуту. Marko Stevanović Palilula

– Колико је динамична, узбудљива и интересантна утакмица била може се видети и из кретања самог резултата. Три пута смо били у вођству и гости су три пута успели да изједначе резултат. Честитам мојим момцима на великом залагању, стварно су заслужили победу. Екипа је најмлађа у лиги – просек је 19 година, имамо велики потенцијал, али нам мањка искуство. Међутим, без обзира на то, верујем да ћемо забележити добре резултате. Конкретно, наш циљ је пласман у горњи део табеле, међу првих пет екипа – каже Марко Стевановић, председник Палилуле.

Пред старт првенства Палилула је појачала своје редове доласком шесторице нових играча. Из Ратара (Г. Пешчаница) су стигли: Братислав Стојановић, Љубеновић, Филип Ранђеловић и Лука Поповић, Игор Јовановић је дошао из Тасковића (Тасковићи), а Радичевић из корманске Слоге. Клуб су напустила четворица фудбалера: Петар Ђорђевић је нови члан Рудар Алпоса (Ал. Рудник), Мирко Станковић је отишао у Топличанина (Прокупље), Лазар Вељковић у Моравицу (Суботинац) и Михајло Карчић у Слогу (Корман).

Овај списак играча није коначан, поготово када се има у виду да због корона вируса летњи прелазни рок траје до 5. октобра.

Палилула је била прави хит

Palilula Ове године навршила се деценија од оснивања Фудбалског клуба Палилула. Врло брзо по оснивању и почетку такмичења, екипа је постала прави хит у тадашњој Општинској лиги, забележила је 24 победе, један реми и један пораз, надмоћно освојила прво место и пласирала се у Окружну лигу где се без прекида такмичи девет година.

Обележавање јубилеја било је планирано за пролеће ове године, али због појаве корона вируса и хроничне беспарице славље је изостало.