Митровић за анале, пола сата без гола!

И у минулом, 10. колу Прве лиге – Исток, рукометаши РК Алексинац забележили су нову победу. Са 37:15 победили су тим Младости из Врања, иако у екипи није било тројице стандардних провотимаца, Бојана Стефановића, Владан Станојевић и голмана Марка Милосављевића који је био на клупи јер се пре неколико дана вакцинисао.

− Mоји момци су ушли у утакмицу изненађујуће добро − каже за наш портал Владан Стошић, тренер РК Алексинац. − Да будем искрен: неке ствари које припремамо за бараж пробали смо на овој утакмици и могу рећи да су деловале одлично. Голман Митровић је одрадио фантастичан посао, 30 и нешто минута није примио гол! Не памтим да се тако нешто догодило у аналима српског рукомета. Одбрана је деловала фантастично, у једном тренутку направили смо разлику од +18. У другом делу смо пустили младе момке да играју и они су своју минутажу одрадили, постигли неке голове, додуше и грешили, али све то је састави део игре, тако да могу рећи да сам врло задовољан − наглашава Стошић.

Са осам победа и једним поразом,односно са 16 бодова, РК Алексинац је тренутно на другом месту са два бода заостатка у односу на водеће Власотинце.

АЛЕКСИНАЦ – МЛАДОСТ (В) 32:15 (17:3)

Хала спортова, Алексинац. Судије: Вук Стојиљковић (Лесковац), Марко Вељковић (Нишка Бања). Седмерци: Алексинац 5 (1),Младост 3 (1). Искључења: Алексинац 6, Младост 12 минута.

АЛЕКСИНАЦ: С. Јовановић, Стевановић, Живановић 1, Ристић 4, Н. Јовановић 6, Ђорђевић 4, Савић 1, Стојковић, Тривунац 1, Милосављевић, Милановић 6, Недељковић 1, Стојановић 8, Митровић.

МЛАДОСТ: В. Јовановић, Денковић 3, Тошић 1, Петровић 1, Зафировић 2, Л. Стојановић 1, Д. Јовановић 1, Ристић, М. Стојановић, Додић 1, Стајић 3, Маријановић 2, Стошић, Манчић, Стојменовић, Настић, Аризановић.