Detalj sa utakmice

Милош Станковић бржи од пиштаљке (ВИДЕО)

У Окружној фудбалској лиги, која је кренула минулог викенда, наши представници постигли су половичне резултате; од пет екипа, две су освојиле цео плен, две су поражене, а једна је играла нерешено.

На Алексиначком Руднику фудбалери Рудар Алпоса уписали су прву „тројку”. Они су са 3:2 савладали екипу Моравца из Заплањске Топонице, а гол одлуке постигао је Милош Станковић у 90. минуту из једанаестерца.

На Градском стадиону у Алексинцу Палилула је са 3:2 савладала чврсту екипу Радничког из Кочана. Цео плен Палилули донео је Спасић својим другим поготком у 74. минуту. Председник Фудбалског клуба Палилула Марко Стевановић задовољан је оваквим исходом и истиче да је највећи адут овог алексиначког тима – младост, јер је, каже, просечна старост екипе само 19 година!

Palilula i Radnički
Палилула и Раднички из Кочана

Фудбалери ОФК Рутевца играли су јуче у Алексинцу против увек неугодног противника, екипе Младости из Батушинца. Меч је завршен нерешеним резултатом – 2:2. Гости су до бода стигли поготком у 90. минуту.

Од преосталих наших представника у овом рангу такмичења поражени су Слога из Кормана и Јастребац из Тешице – Корманци су у Дољевцу изгубили од истоимене екипе чак са 7:2, а Тешичани су у Чапљинцу поражени од екипе Радничког са 3:2.

Ево и осталих резултата првог кола Окружне лиге:

Тасковићи: Тасковићи – Сврљиг 2:1,
Баличевац: Баличевац – Елид (Д. Душник) 1:0,
Чечина: Моравац – Победа (Русна) 0:1, и
Рожина: Борац (Азбресница) – Расовача 3:0.

ПАЛИЛУЛА – РАДНИЧКИ (К) 4:3 (2:2)

Градски стадион у Алексинцу. Судија: Жељко Стоилков (Алексинац). Стрелци: 1:0 Ђурић у 26, 1:1 Марјановић у 28, 2:1 Станишић у 31, 2:2 Милошевић у 38, 3:2 Спасић у 49, 3:3 Цакић у 61, 4:3 Спасић у 74. минуту.

Palilula
Екипа Палилуле

ПАЛИЛУЛА: Поповић, Д. Станковић, Јовановић (од 46. Б. Станковић), Милојевић (од 46. Љубеновић), Стевановић, Станишић, Лазић, Ђурић, Јевтић (од 46. Бранковић), Спасић, Н. Радојковић.

РАДНИЧКИ (Кочане): Миленковић, Аритоновић, Миленковић, Вучковић, Марјановић, Матић, Ценић, Цакић, Момировић, Вучковић, Милошевић.

ОФК РУТЕВАЦ –МЛАДОСТ (Б) 2:2 (1:1)

Градски стадион у Алексинцу. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Михајловић у 10, 1:1 Брзаковић у 42, 2:1 Денић у 70, 2:2 Н. Петровић у 90. минуту. Жути картони: Арсић (ОФК Рутевац), Ђорђевић, Михајловић (Младост), Црвени картон: Л. Радојковић (ОФК Рутевац) у 80. минуту.

OFK Rutevac
ОФК Рутевац

ОФК РУТЕВАЦ: Петровић, Станковић, Л. Радојковић, Лазаревић, Славнић, Брзаковић, Илић, Ловренчић, Арсић, Рајковић, Денић (од 87. Радовановић).

МЛАДОСТ (Батушинац): Милош Ђорђевић, Марко Ђорђевић, Денић, Стојадиновић, У. Михајловић (од 85. Митровић), Илић, А. Михајловић (од 75. Банковић), Јовановић, Петровић, Н. Динић, М. Динић (од 46. Вукадиновић).

РУДАР АЛПОС – МОРАВАЦ (З.Т.) 3:2 (1:0)

Стадион Рудара на Ал. Руднику. Судија: Aлександар Јовановић (Белотинац). Стрелци: 1:0 А. Земљак у 2, 1:1 Додић у 52, 1:2 Додић у 58, 2:2 М. Станковић у 60, М. Станковић у 90 (из једанаестерца). Жути картони: Радоњић (Рудар Алпос), Милошевић, Додић, Марјановић (Моравац). Црвени картон: Милошевић (Моравац) у 90. минуту.