Marko pobednik Vidovdanske trke

Atletičari aleksinačkog Napretka učestvovali su na 15. po redu Vidovdanskoj trci u Leskovcu i osvojili tri medalje – jednu zlatnu, jednu srebrnu i jednu bronzanu.

U trci seniora na tri hiljade metara, prvo mesto i najsjajnije odličje osvojio je Marko Nikolić, dok je drugo mesto i srebrnu medalju izborio Stevan Stanojević. Bronzanu medalju u trci na 300 metara osvojila je Marija Živković, a Dora Vasić je bila peta. U trci na 200 metara, Martin Jovanović je zauzeo 12. mesto u ukupnom plasmanu. Isti plasman ostvarila je i Ana Vuković u trci na 400 metara. Nadomak medalje bio je Luka Tošić koji je u trci na 800 metara bio četvrti.

Profesor fizičke kulture i trener Atletskog kluba Napredak Predrag Kostić je rekao da je ovo bila odlična provera za sve naše atletičare pred nova takmičenja koja ih očekuju u julu mesecu.

Vidovdansku trku organizovao je Gradski atletski klub Leskovac, a učestvovalo je oko 400 takmičara iz Srbije i Bugarske.