Марко победник Видовданске трке

Aтлетичари алексиначког Напретка учествовали су на 15. по реду Видовданској трци у Лесковцу и освојили три медаље – једну златну, једну сребрну и једну бронзану.

У трци сениора на три хиљаде метара, прво место и најсјајније одличје освојио је Марко Николић, док је друго место и сребрну медаљу изборио Стеван Станојевић. Бронзану медаљу у трци на 300 метара освојила је Марија Живковић, а Дора Васић је била пета. У трци на 200 метара, Мартин Јовановић је заузео 12. место у укупном пласману. Исти пласман остварила је и Ана Вуковић у трци на 400 метара. Надомак медаље био је Лука Тошић који је у трци на 800 метара био четврти.

Професор физичке културе и тренер Атлетског клуба Напредак Предраг Костић је рекао да је ово била одлична провера за све наше атлетичаре пред нова такмичења која их очекују у јулу месецу.

Видовданску трку организовао је Градски атлетски клуб Лесковац, а учествовало је око 400 такмичара из Србије и Бугарске.