Kup

Ko ide u osminu finala Kupa?

Od osam utakmica trećeg kola Kupa Fudbalskog saveza opštine Aleksinac, tri utakmice nisu odigrane jer gosti nisu došli, pa će ti mečevi biti registrovani službenim rezultatom (3:0) u korist domaćina. To su utakmice: Svrljig – Sloga iz Kormana, OFK Rutevac – Moravica iz Subotinca i Jedinstvo iz Bobovišta – Bukovik iz Ražnja.

Najviše uzbuđenja bilo je u Gornjem Ljubešu. U regularnom toku meč opštinskih ligaša Crvene zvezde i OFK Sloge iz Dobrujevca završen je rezultatom 2:2, a na penal-ruletu sreća je bila na strani gostiju koji su u ukupnom skoru slavili sa 5:3. Junak utakmice je golman gostiju Dragan Ivanović koji je u drugoj seriji odbranio penal i tako doneo pobedu svom timu.

U Vitoševcu OFK Napredak iz Aleksinca slavio je protiv Poleta sa 1:6. Ceo plen u gostima osvojila je i žitkovačka Morava koja je u Tešici sa 1:3 savladala Jastrebac, kao Palilula iz Aleksinca koja je u Vukašinovcu sa 0:3 pobedila istoimenu ekipu.

Fudbaleri Rudar Alposa na Aleksinačkom Rudniku trijumfovali su protiv Poleta iz Radevca sa 4:1.

Polet iz Radevca
Ekipa Poleta iz Radevca, foto: Milan Jovanović

Dakle, u osminu finala Kupa Opštinskog fudbalskog saveza plasirale su se sledeće ekipe: OFK Napredak, Morava, Rudar Alpos, Palilula, Svrljig, OFK Rutevac, OFK Sloga i Jedinstvo.

POLET (V) – OFK NAPREDAK 1:6 (1:3)

Igralište Poleta u Vitoševcu. Sudija: Nađa Đorđević (Aleksinac). Strelci: 0:1 Stojanović u 11, 0:2 M. Zemljak u 25, 1:2 D. Čekrlić u 33, 1:3 Tasić u 39, 1:4 Lazić u 64, 1:5 Lazić u 69, 1:6 M. Zemljak u 75. minutu.

FK Polet Vitoševac POLET (V): Gligorijević, Veličković, Simonović, Bogdanović, Savić, J. Čekrlić, F. Veljković, Nikolovski, Maksimović (od 76. Dinić), D. Čekrlić, A. Veljković.

OFK NAPREDAK: Čudić, M. Cander (46. Lukić), L. Janković, Dabarčić (od 46. Smiljković), N. Cander, R. Janković, M. Zemljak, Lazić, Stojanović (od 52. Dimitrijević), Tasić, Popović.

RUDAR ALPOS – POLET (R) 4:1 (3:0)

Stadion Rudara na Aleksinačkom Rudniku. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 Đorđević u 4, 2:0 Ivanović u 16, 3:0 Marković u 20, 3:1 S. Petrović u 80, 4:1 Nikolić u 90. minutu.

RUDAR ALPOS: Mladenović, P. Đorđević, Radulović, Jevremović, Stojanović, Jovanović, Stojmenović (od 61. Nikolić), Milošević (od 73. Cvetkov), Marković (od 86. A. Đorđević), Golubović, Ivanović.

FK PoletPOLET (R): Stefan Petrović, D. Jovanović, D. Petrović, Rakić, Đekić, Milković (od 56. Obradović),Janković, M. Jovanović, Nikolić, Stanković (od 71. Tomić), Stefan Petrović.

CRVENA ZVEZDA – OFK SLOGA 2:2 (penalima 3:5)

Igralište Crvene zvezde u Gornjem Ljubešu. Sudija: Uroš Radosavljević (Aleksinac). Strelci: 1:0 Milojević (iz jedanaesterca) u 18, 2:0 Milanović u 57, 2:1 I. Ivanović u 79, 2:2 I. Ivanović u 88. minutu. Žuti kartoni: Milojević, Milanović (Crvena zvezda), Tasić, Mihajlović (OFK Sloga).

Crvena zvezda Gornji Ljubeš CRVENA ZVEZDA: Milijić, Živić, Petrović, Jovanović, Stepanović, Milojević, Kostić, M. Todorović, D. Milanović, U. Milanović, Lazarević.

ofkslogadobrujevacOFK SLOGA: D. Ivanović, Tasić, Vukić, Ristić, Mihajlović, Bjelić, Jocić (od 63. Vujanović), Stanojević, Jovanović, Matić, I. Ivanović.