КЛС: Победа Младости и јак отпор борбеног Напретка

Кошаркаши Напретка ЈКП из Алексинца доживели су пораз на свом терену. Након узбудљивих 40 минута, славила је Младост из Земуна 77:86 (21:22, 24:19, 22:25, 10:20). Меч је обележила жестока борба два тима на терену, да би у последњој деоници видно понестало снаге домаћем тиму. Напредак на овој утакмици, поред неколико недовољно опорављених играча, није могао да рачуна на Миленка Вељковића.

Одолевали су Алексинчани налчетима земунске ”легије странаца” нешто више од 30 минута игре. Ипак, у последњим минутима меча дошло је од пада у игри, услед исцрпљености код играча домаћег тима, па су атлетске способности гостију дошле до пуног изражаја.

Најефикаснији у Напретку био је Ђорђе Симеуновић, који је убацио 16 поена и остварио 12 скокова. Следили су га: Дувњак 15, Станковић 13 (7ск, 3ас) и Богавац 11 (3ск).

У тиму Младости предњачио је тандем странаца – Ламар Мичел и Томас Дрексел са по 19 поена.

Након ове утакмице, Напредак има скор од 5 победа и 8 пораза. Земунцима је ово био 7. тријумф уз свега један пораз.

Изабраници Небојше Раичевића у недељу гостују Војводини. Новосађани се налазе на самом врху табеле Кошаркашке лиге Србије, са 10 победа и само једним поразом.

Напредак ЈКП: Ћирковић 7 (3ас), Раичевић Н. 2, Симеуновић 16 (12ск, 3ас), Дувњак 15, Раичевић Д. 4 (4ас, 3ск), Саичић 5, Јеремић, Богавац 11 (3ск), Станковић 13 (7ск, 3ас), Вељковић, Митровић, Каралић 4.