Кикс Мораве, победа Напретка, катастрофа Моравице

Претпоследње овојесење коло Зоне Центар донело је доста узбуђења и неколико неочекиваних резултата. Од три зонаша са подручја алексиначке општине, два су у овом колу били домаћини (Морава и Напредак), а један (Моравица) је играо у гостима.

ФК Морава Житковац

Иако је читавих 80 минута била апсолутно бољи ривал, Морава је на свом стадиону у Житковцу у мечу против Пуковца ипак остала празних шака. У 83. минуту из гужве „сестрићи” су постигли погодак, успели да сачувају резултат до краја утакмице и освоје цео плен. На овом мечу, иначе, Житковчани су наступили без петорице стандардних првотимаца.

А у Алексинцу, на Градском стадиону, Напредак је са 2:0 савладао тим Рудара из Јелашнице. Алексинчани су до предности дошли у 32. минуту. Грешку одбране гостију казнио је Марко Дабарчић који је прецизним ударцем са 12 метара савладао голмана Недељковића. У надокнади времена Поповић је поставио коначан резултат – 2:0 за Алексинчане.

OFK Napredak - tim Avgust 2020
ОФК Напредак 1929 (архива)

Моравица из Суботинца је наставила са поразима. У прошлог колу Суботинчани су од Наисуса изгубила са 6:0, а пола туцета голова примили су и у овом колу на утакмици у Белотинцу где су играли са Нашим крилима.

FK Subotinac - tim Avgust 2020
ФК Моравица Суботинац (архива)

Буковик из Ражња играо је у Балајинцу против Земљорадника нерешено – 3:3. Два гола за Ражањце постигао је Радосављевић, а један Жељко Стоилков који је погодио мрежу са тридесетак метара.

Малошиште – Наисус (Рожина) 1:3,
ОФК Ниш – Делијски вис 0:2, и
Орљане – Јединство (Горњи Матејевац) 2:2.

У овом колу слободан је био ОФК Брзи Брод који је и даље на водећој позицији са 31 бодом. Следе три екипе са по 28 бодова, Пуковац, Наша крила и Јединство, на петом месту је Морава са 24 бода, Напредак је седми са 19 бодова, а Моравица на претпоследњем, 15 месту са два бода.

Фотографије: Оливер Стефановић, Милан Јовановић