Кад лопта неће у мрежу…

У другом колу јесењег првенства Треће лиге – Исток, футсалери Клуба малог фудбала „Алексинац 2015” поражени су на свом паркету од новајлије у лиги, Росуље из Власотинца са 3:4.

Алексинчани су се лавовски борили и дали све од себе, али је срећа била на стани гостију. У самом финишу утакмице, две секунде пре краја, при резултату 3:3, гости су постигли гол и освојили цео плен.

− Током целе утакмице смо били бољи, али смо промашили много шанси, нарочито у другом делу меча. Тресле су се стативе и пречке, играли смо током већег дела меча на половини гостију, међутим лопта није хтела у гол − каже за наш портал Леонардо Матић, председник КМФ „Алексинац 2015”. – У последњим секундама првог полувремена примили смо гол, а четири минута пре краја, када су гости водили са 1:3, кренули смо на све или ништа и успели да поравнамо резултат. Али, неколико секунди пре самог краја примили смо гол и изгубили утакмицу − додаје Матић.

У наредна два кола Алексинчани ће играти у гостима, најпре у Параћину против Прогреса, а затим ће им у Бујановцу ривал бити БСК.

„AЛЕКСИНАЦ 2015” – РОСУЉА 3:4 (0:1)

Хала спортова, Алексинац. Судије: Оливер Николић, Нинослав Станковић (обојица из Ниша). Стрелци: 0:1 С. Стојановић у 20, 1:1 Петровић у 25, 1:2 Милутиновић у 31, 1:3 Видојевић у 35, 2:3 Петровић у 37, 3:3 Ристић у 39, 3:4 Јовановић у 40. минуту. Жути картони: Јездић („Алексинац 2015”), Н. Стојановић (Росуља).

„АЛЕКСИНАЦ 2015”: ПЕТКОВИЋ, ЈЕЗДИЋ, ДАБАРЧИЋ, ЖИВИЋ, ПЕТРОВИЋ, Бобичић, Р. Стојановић, Ристић, Стојковић, Тасић, Стевановић.

РОСУЉА: Д. СТОЈАНОВИЋ, Н. СТОЈАНОВИЋ, С. СТОЈАНОВИЋ, ВИДОЈЕВИЋ, СТАНКОВИЋ, Милутиновић, Анђелковић, Јовановић, Илић, А. Стојиљковић, М. Стојиљковић, Митић.

Стартовало 12 тимова

Осим „Алексинца 2015”, ове године у Трећој футсал лиги – Исток такмичи се још 11 тимова. То су: Гвоздени пук, „Раднички 2010” и Академац из Ниша, Пирот и Пиргос из Пирота, Прокупље, Росуља из Власотинца, Прогрес из Параћина, „Тимок 2013” из Зајечара, Беле Цркве из Куршумлије и БСК из Бујановца.

Пораз Брђанке

Футсалери алексиначке Брђанке, у оквиру другог кола Регионалне лиге – група Север, гостовали су екипи сокобањског Озрена. Иако је на полувремену било нерешено 2:2, Алексинчани су на крају поражени са 8:3.