Из два у један: Нишлије на коленима

Полуфинална футсал утакмица за Куп Фудбалског савеза Региона источне Србије, која је одиграна синоћ у Хали спортова између екипа „Алексинцаˮ и нишког „Радничкогˮ, имала је два потпуно различита полувремена.

Први део меча протекао је у знаку гостију који су показали да нису случајно друголигаши. На одмор се отишло са вођством Нишлија од 2:1, да би у наставку изабраници тренера Александра Степића преузели су иницијативу и на крају, сасвим заслужено, славили са 7:2. Тако су Алексинчани изборили пласман у финале Купа, у коме ће им ривал бити „Росуљаˮ из Власотинца која се такмичи у јужној групи Регионалне лиге.

‒ До победе смо дошли теже него што смо очекивали. Мислим да је пресудно било наше искуство и већа жеља за победом ‒ рекао нам је после утакмице тренер алексиначког тима Александар Степић. ‒ Гости су млада екипа која је у првом полувремену играла изузетно добро. Међутим, великим залагањем целог тима у другом делу успели смо да преокренемо ток утакмице и решимо је у своју корист ‒ наглашава Степић.

‒ Финале Купа ћемо, по свој прилици, играти у Власотинцу, али без обзира на то надам се победи ‒ казао је за наш портал председник КМФ „Алексинац 2015ˮ, Леонардо Матић.

Алексинац – Раднички 7:2 (1:2)

Хала спортова Алексинац. Гледалаца: око 100. Судије: Оливер Николић, Александар Ранђеловић (обојица из Ниша). Стрелци: 0:1 Обрадовић у 4, 0:2 Тројановић у 15, 1:2 Станковић у 16, 2:2 Станковић у 22, 3:2 Раденковић у 26, 4:2 Дабарчић у 27, 5:2 Ристић у 27, 6:2 Илић у 37, 7:2 Недељковић у 39. минуту. Жути картони: Станковић, Илић (Алексинац), Милосављевић (Раднички).

АЛЕКСИНАЦ 2015: СТАМЕНКОВИЋ, МИЛАДИНОВИЋ, СТАНКОВИЋ, ДАБАРЧИЋ, НЕДЕЉКОВИЋ, Петковић, Ристић, Илић, Миловановић, Тасић, Раденковић, Стојановић, Бобичић.

РАДНИЧКИ 2010: ПЕЈЧИЋ, ОБРАДОВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, МИЛЕНКОВИЋ, МИЛАНОВИЋ, Тројановић, Ђурђановић, Станишић, Стоилковић, Антанасковић.