Грешке Напредак скупо коштале, пораз у продужетку

Екипа Напретка ЈКП доживела је пораз на гостовању у Вршцу 91:89 (19:19, 18:25, 21:14, 16:16, 17:15). Алексинчани су посустали у другом полувремену, посебно у трећој четвртини, што је резултирало нерешеним исходом након 40 минута утакмице.

Био је ово трећи овосезонски сусрет у коме је екипа из Алексинца играла продужетке, али ни овога пута из истог није изашла као победник.

Након одличне друге четвртине и +12 у 19. минуту (32:44), уследила је мини серија домаћина 5:0, која се је прелила и на трећи период.

Још једном је Напредак, након тројке Станковића, имао двоцифрено вођство (37:47) али је Вршац до краја треће деонице успео да пређе у вођство, да би на истеку 30. минута било нерешено – 58:58.

У четвртој четвртини виђена је резултатска клацкалица, да би у самом финишу оба тима пропустила прилику да дођу до победе. Најпре је Симић био половичан са пенала и донео ”свега” +1 свом тиму (74:73), да би Картер на другој страни учинио исто, па је након 40 минута победник изостао – 40:40.

Последњих 5 минута утакмице домаћи играчи отварају на много бољи начин и долазе чак и до +10 – 86:76. Напредак је успео још једном да припрети али не и да избегне нови пораз – 91:89.

И поред поменутих слободних бацања, реализација са пенала није била проблем играчима Напретка (13/17). Један од главних узрока пораза лежи у, сада већ ”хроничном”, проблему са изгубљеним лоптама. А вечерас их је поново било превише – чак 16.

Најефикаснији у алексиначком тиму био је Олин Картер са 20 поена, а следили су га Лазар Станковић са 19, Урош Дувњак 17, те Деандре Диксон који је убацио 10 поена.

Већ овог четвртка, пред Напретком је нови изазов, јер га на домаћем паркету очекује утакмица против Новог Пазара. Клуб из Алексинца тренутно има скор од 7 победа и 14 пораза, док Пазарци бележе учинак од 13 победа и 7 пораза.