Голеада Крушјана, Корманци убедљиви у дербију

У шестом колу Општинске фудбалске лиге на две утакмице пало је чак 17 голова, а на преостала четири меча стрелци су имали знатно мањи учинак – мреже су затресли 11 пута.

Права голеада догодила се у Гредетину, где је Напредак 2012 из Крушја декласирао тим Ратара из Горње Пешчанице, победивши са 10:1! Крушјани су пет голова постигли у првом полувремену и исто толико у наставку.

Пола туцета голова било је у дербију кола у Корману. Домаћа Слога је више него убедљиво, са 6:0, победила екипу Полета из Витошевца. Троструки стрелац био је Драган Станимировић, а по један гол дали су Милан Анђелковић, Алекса Ђорђевић и Александар Анђелковић. Од 39. минута гости су играли са играчем мање јер је Андра Богдановић зарадио црвени картон. Судија Марко Станојевић из Моравског Бујмира досудио је два пенала за Слогу, од којих је један реализован. Станојевић је показао и шест жутих картона – пет домаћој екипи и један гостима.

ФК Слога

На гостовању у Добрујевцу Црвена звезда из Горњег Љубеша освојила је цео плен – са 0:1 победила је ОФК Слогу.

Нова три бода уписали су и Шкриљац из Брадарца који је као домаћин у Суботинцу са 3:1 победио тим Рутевца, затим Јединство које је у комшијском дербију у Бобовишту са 4:1 славило против Рудара 2016 са Алексиначког Рудника, као и Темпо који је у Мозгову са 1:0 победио Борца из Трњана.

Мртва трка за чело табеле између Слоге из Кормана и Напретка 2012 из Крушја се наставља. Обе екипе тренутно имају по 15 бодова, а даље следе: Црвена звезда са 13 бодова, Шкриљац 12, Полет и Рудар 2016 са по 10 бодова, Јединство и Темпо са по девет бодова, ОФК Слога седам , Рутевац три, Борац два бода и Ратар без бодова.

Фотографија: Младен Стојиљковић (ФК Слога) / Насловна фотографија: архива.