Futsal: Blačani u finalu Kupa FS RIS

KMF „Aleksinac 2015“ – KMF „Jastrebac“ Blace 2:8 (1:3)

U polufinalu Kupa Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije, mnogo teže nego što se očekivalo,  Blačani su savladali mladu i borbenu aleksinačku ekipu. Iako je iskustvo, pa i kvalitet bio na strani gostiju, domaćini su tokom većeg dela prvog poluvremena pružali žestok otpor.  No, kako se prvi deo meča bližio kraju, Aleksinčani su imali sve manje snage.

Slična situacija ponovila se i u drugom delu utakmice. U samom finišu meča pri rezultatu 2:4, fizički spremniji gosti za samo tri minuta postigli su četiri pogotka i sasvim zasluženo trijumfovali sa 2:8.

Inače, u četvrtfnalu ekipa Aleksinca sa 6:4 je pobedila sokobanjski Ozren, dok je Jastrebac sa 11:2 savladao  Dolap iz Prokuplja.

Da pomenemo i to da se Aleksinac takmiči u Regionalnoj ligi, a Jastrebac je član Prve lige Srbije i prošlogodišnji pobednik Kupa FS RIS.

Hala sportova Aleksinac, 11. februar. Gledalaca: oko 300. Sudije: Miloš Radić, Miloš Grujić (Niš). Strelci: 0:1 Lapčević u 13, 1:1 M. Stanković u 15, 1:2 Lapčević u 17, 1:3 Sudimac u 19 ,1:4 Sudimac u 25, 2:4 Stoimenovć u 29, 2:5 Marković u 30, D. Trojanović u 32, 2:7 Marković u 33, 2:8 Pavlović u 33. minutu. Žuti kartoni: M. Stankovć, Ljubisavljević, Stoimenović (Aleksinac 2015), Veljković (Jastrebac).

ALEKSINAC 2015: PETKOVIĆ, STOIMENOVIĆ, GOLUBOVIĆ, STOJANOV, M. STANKOVIĆ, Mitić, Ljubisavljević, Đorđević, Spasić, Jeftić, Kostić, A. Stanković.

JASTREBAC: P. PAVLOVIĆ, MILIVOJEVIĆ, MARKOVIĆ, LAPČEVIĆ, VELJKOVIĆ, Gajić, D. Trojanović, S. Trojanović, S. Pavlovć, Sudimac, Jozić, Savović, Vuletić, Ljubisavljević.