Fudbal: Remi Moravice, poraz “rudara”

Jedan remi i jedan poraz – to je bilans naših predstavnika u trećem kolu Zone Istok.

Na gostovanju u Knjaževcu,  Moravica je protiv Timočanina igrala nerešeno (3:3), mada je pet minuta pre kraja imala gol prednosti. Dva pogotka za Subotinčane postigao je Nikola Kostić u 6. i 75. minutu, a mrežu je zatresao i Igić u 48. minutu.

Naš drugi zonaš, Rudar Alpos, poražen je u Malošištu od istoimene ekipe sa 2:0. Tri boda za domaćine obezbedio je dvostruki strelac Aleksandar S. Živković.

Evo i ostalih rezultata trećeg kola: Šarbanovac – Zaplanjac 1:0, Svrljig – Naša krila 1:3, Kablovi – Đerdap 2:2, Brodoremont – Majdanpek 3:0, Hajduk Veljko – Sloga 2:1, BSK – Bukovik 0:2.

U prva tri kola stopostotni učinak ostvarila su jedino Naša krila iz Belotinca.

Što se naših predstavnika u ovom rangu tiče, Moravica je trenutno na petoj poziciji sa pet bodova, a Rudar Alpos zauzima 12. mesto sa tri boda.

Trijumf Grejačana i Aleksinčana

U Okružnoj  ligi u žiži interesovanja ljubitelja fudbala bila su dva komšijska derbija.

U Mezgraji Jedinstvo iz Grejača je sa 4:3 pobedilo Slogu iz Kormana, dok je u Aleksincu Palilula sa 5:1 slavila protiv Crvene zvezde iz Gornjeg Ljubeša. I u ovom kolu žitkovačka Morava  je pretrpela poraz na gostovanju u Kočanu, gde je Radnički slavio sa 4:0.

Ostali rezultati: Mladost  (B) – Moravac (Č) 4:1, Rasovača – Dobrič 2:1, Orljane – Naisus 5:1,

Radnički (Č) – Zemljoradnik 1:1, Doljevac – Moravac (ZT) 2:1.

Na čelu tabele su Orljane i Rasovača sa po devet bodova.

Što se plasmana klubova sa područja FSO Aleksinac tiče, za sada je najuspešnija Palilula koja je na trećem mestu sa sedam bodova, a Jedinstvo je na petoj poziciji sa šest bodova. Preostala tri kluba u prva tri kola nisu osvojili bodove, pa je Sloga na 13.  poziciji , Crvena zvezda na petnaestom, a  Morava na poslednjem, 16. mestu.

Poraz Napretka od imenjaka iz Krušja

U drugom kolu Opštinske fudbalske lige,  Napredak iz Krušja je kao domaćin sa 3:2 pobedio imenjaka iz Aleksinca. Sloga je u Dobrujevcu sa 7:1 savladala Škriljac iz Bradarca, a pobedu od 6:2 izvojevalo je i Jedinstvo protiv Pobede iz Jakovlja, kao i Borac koji je sa 4:0 trijumfovao u meču sa Draževcem. Istim rezultatom, Ratar je, kao gost, slavio u Mozgovu protiv Tempa.

Rutevac je osvojio prva tri boda u novoj sezoni pošto je sa 1:0 pobedio ekipu Jastrepca iz Tešice. Polet iz Radevca podelio je bodove sa Vukašinovcem (2:2), kao i Polet iz Vitoševca koji je remizirao sa Gredetinom (0:0).

Posle dva kola na tabeli vodi Napredak iz Krušja sa šest bodova.