Други везани пораз Напретка, Морава тоне

У деветом колу Зоне Центар фудбалери ОФК Напретка 1929 јуче су играли пред својим навјачима, док је житковачка Морава гостовала Буковику.

ОФК Напредак је на Градском стадиону у Алексинцу одмерио снаге са екипом ОФК Ниша. Већ у 14. минуту гости су дошли у вођство голом Јаковљевћакоји је искористио грешку одбране Напретка и матирао голмана. До краја утакмице Алексинчани су су стално атаковали на противнички гол и створили сијасет шанси. Најзрелије прилике за погодак имали су Ненад Милуновић, Чабрић и Амир Зека, међутим голман Нишлија Марко Илић увек је био на правом месту. И гости су у финишу меча имали велику шансу, али је голман Богдан Чудић одличном интервенцијом сачувао своју мрежу. Ово је други везани пораз Напретка.

ОФК Напредак 1929 (фото из архиве)

Наш други зонаш, Морава из Житковца, играла је у Ражњу против Буковика. До 55. минута Ражањци су имали предност 3:0, а једини погодак за Мораву постигао је Мартин Ристић у 73. минуту.

Дакле, Буковик – Морава 3:1, шести пораз Житковчана у јесењем првенству.

ФК Морава Житковац

Ниш: ОФК Синђелић – Пуковац 5:1,
Медошевац: Младост – Јединство (Горњи Матејевац) 2:0,
Ниш: Алуминијум – Наша крила (Белотинац) 2:6,
Батушинац: Младост – Орљане 2:1, и
Јелашница: Рудар – Малошиште 1:1.

Утакмица у Нишу између Делијског виса и Цара Константина регистрована је службеним резултатом (0:3) у корист гостију.

После девет одиграних кола, на челу табеле је ОФК Синђелић са 27 бодова. ОФК Напредак је после пораза у минулом колу пао на шесто место са 15 бодова, док је Морава и даље на претпоследњем, 15. месту са пет бодова.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ОФК НИШ 0:1 (0:1)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 100. Судија: Никола Мијајловић (Ниш). Стрелац: 0:1 Јаковљевић у 14. минуту. Жути картони: Зека, Н. Цандер, Чудић (Напредак), Ж. Николић (ОФК Ниш).

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, Р. Стојановић, Нешић, Н. Цандер, Поповић, Зека, С. Лазић, Гојковић, Арсић, Н. Стојановић, Милуновић.

ОФК НИШ: Илић, Ж. Николић, Динов, Нешић, Гаврић, Бабић, Стојиљковић, Јаковљевић, Петровић, Ивановић, Стаменковић.

Фотографије са утакмице Буковик – Морава: Михајло Илић.