Други пораз Напретка, Морава изгубила у шокантној завршници

Oба наша представника у Зони Центар поражени су у 21. колу.

ОФК Напредак је на Градском стадиону у Алексинцу претрпео висок пораз од 6:0 у мечу против јесењег шампиона, ОФК Брзог Брода. На почетку утакмице судија Милош Пејчиновић из Ниша због кошкања искључио је двојицу играча – Тасића из Напретка и Јована Јовановића из тима гостију. Водећи гол за Брзоброђане постигао је Стојановић у 43. минуту. У другом полувремену уследила је офанзива гостију. Најбољи актер утакмице, Павловић, постигао је три гола гол за 18 минута, а у завршници утакмице у листу стрелаца уписали су се Марковић и Д. Цветановић.

На гостовању у Нишу фудбалери житковачке Мораве поражени су са 2:1 од ОФК Ниша. У првом делу утакмице Житковчани су доминирали у свим сегментима игре и поготком Роберта Никовића стигли до предности у 15. минуту.

У другом делу слабија игра Мораве и пречка Марка Петровића. А онда је уследила шокантна завршница. Пет минута пре краја домаћини су изједначили, а онда у зауставном времену, у 92. минуту, постигли гол за победу.

Јелашница: Рудар – Пуковац 1:1,
Горњи Матејевац: Јединство – Наисус (Рожина) 10:0,
Ниш: Делијски вис – Наша крила (Белотинац) 2:0,
Балајинац: Земљорадник – Малошите 1:5.