Drama, pa trijumf!

Ekipa Kluba malog fudbala „Aleksinac 2015” sinoć je u Hali sportova, u okviru 5. kola Treće futsal lige – Istok, savladala tim „Leskovca” sa 4:2 (2:0).

Posle ovog kola, Aleksinčani su na četvrtom mestu sa 8 bodova, koliko imaju i „Bele crkve” iz Kuršumlije, na trećem mestu.

Do drugog trijumfa u jesenjem delu prvenstva izabranici trenera Aleksandra Zemljaka došli su teže nego što se očekivalo. Kostić je već u 5. minutu obezbedio prednost, a minut kasnije udvostručio je Stanković. Bez obzira na rano vođstvo, Aleksinčani su nastavili da atakuju na gol Veličkovića, ali se mreža do kraja prvog dela nije zatresla.

A onda u prvim minutima drugog poluvremena – šok! Za samo dva minuta gosti su postigli dva gola i stigli do egala. Onda su fudbaleri domaćeg tima krenuli punom snagom, postigli dva pogotka i tako osvojili ceo plen. Oba gola postigao je najbolji akter utakmice Stefan Đurić.

– Činilo se da će Leskovčani biti lak plen, ali ipak nije bilo tako. Utakmica je bila tvrda i borbena, a mi smo dokazali da imamo kvalitet i da nismo slučajno u ovom rangu – kaže Đurić.

U narednom kolu u ponedeljak, 26. novembra, (Hala sportova, početak u 21 sat) Aleksinčani dočekuju tim „Radničkog 2010” iz Niša.

KMF „Aleksinac 2015” – KMF „Leskovac” 4:2 (2:0)

Hala sportova Aleksinac. Gledalaca: oko 100. Sudije: Bratislav Jović, Miloš Grujić (obojica iz Niša). Strelci: 1:0 Kostić u 5, 2:0 Stanković u 6, 2:1 Stanojević u 24, 2:2 Simonović u 25, 3:2 Đurić u 29, 4:2 Đurić u 36. minutu. Žuti kartoni: Lazić, Golubović, Kostić, Stanković (Aleksinac), Simonović (Leskovac).

„ALEKSINAC 2015”: PETKOVIĆ, STOIMENOVIĆ, LAZIĆ, KOSTIĆ, LOVRENČIĆ, Stanković, Golubović, Đurić, Čudić, Ristić, Popović, Kolarović, Mitić.

„LESKOVAC ”: VELIČKOVIĆ, STANOJEVIĆ, CVETANOVIĆ, SIMONOVIĆ, MARJANOVIĆ, Kostić, N. Gojović, Filipović, Nikolić, Đorić, M. Gojović.