Цветковићу измакла бронза

Атлетичари алексиначког Напретка учествовали су у суботу на Кросу Радио-телевизије Србије који је одржан у Рековцу.

У конкуренцији ученика четвртог разреда основне школе у трци на 600 метара Мартин Јовановић је заузео пето место. У трци ученица шестог разреда, такође на 600 метара, у веома јакој конкуренцији Марија Живковић је заузела пето место.

Надомак медаље био је Душан Цветковић, који се такмичио на 1.200 метара у категорији ученика трећег и четвртог разреда средњих школа, али је на крају ипак био четврти.

У трци сениора на 5.000 метара наступили су Стеван Станојевић и Марко Николић. Због повреде Станојевић је одустао на половини трке, а Николић је заузео осмо место.
Како оцењују у клубу, на такмичењу у Рековцу сви такмичари су дали свој максимум.

У наредне две недеље атлетичари ће се припремати за учешће на кросу РТС-а у Зајечару.