Aleksinčani zablistali u Kragujevcu i Palanci

Atletičari Atletskog kluba Napredak iz Aleksinca, ali i jedan naš sugrađanin koji se trčanjem bavi iz hobija, učestvovali su proteklog vikenda na dve atletske priredbe i u naš grad doneli dve srebrne i jednu bronzanu medalju.

Na atletskom mitingu pod nazivom „Život je jači”, koji je održan u subotu na Gradskom stadionu u Smederevskoj Palanci, atletičarka Napretka Marija Živković osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju. Ona se takmičila u trci na 800 metara u kategoriji mlađih pionirki.

Dan kasnije, dakle u nedelju, u Kragujevcu je održan Zastava oružje Kragujevački polumaraton, na kome su učestvovala i dvojica atletičara Napretka. Marko Nikolić je u trci na 10 kilometara osvojio drugo mesto, srebrnu medalju i pehar, dok se Stevan Stanojević u istoj disciplini plasirao na četvrtu poziciju.

Interesantno je da se u polumaratonu takmičio i jedan naš sugrađanin koji se trčanjem bavi rekreativno. Radi se o Lazaru Momčiloviću koji je polumaraton istrčao za jedan sat 28 minuta i 53 sekunde. U kategoriji takmičara od 40 do 49 godina osvojio je treće mesto, bronzanu medalju i pehar, a u ukupnom plasmanu bio je deseti.

Inače, na atletskom mitinguu Smederevskoj Palanci učestvovalo je preko 350 takmičara u pet kategorija: stariji i mlađi pioniri i pionirke i atletske škole A, B i C, dok je Kragujevački polumaraton okupio 398 atletičara koji su se nadmetali u polumaratonu, u trkama na pet i 10 kilometara i u takmičenju štafetnih parova.

Na oba takmičenja u potpunosti su primenjene protivepidemijske mere.

Fotografije (Smederevska Palanka): M. Stefanović
Fotografije (Kragujevac): Kragujevački polumaraton – autor: Slavoljub Radojević